رسانه اینترنتی فانیلی

گوگل کروم جدید با زبان طراحی «متریال یو»

گوگل مدتی پیش، از نونوار کردن زبان طراحی Material You برای کروم در دسکتاپ خبر داد. اکنون نسخه‌ی جدید مرورگر محبوب گوگل کروم با طراحی تازه منتشر شده است.

آخرین بازطراحی بصری گوگل کروم در سال ۲۰۱۸ با زبان‌طراحی Material You گوگل اتفاق‌ افتاد. براساس بیانیه‌ی مطبوعاتی گوگل این شرکت همزمان با تولد ۱۵ سالگی مرورگر محبوب خود، زبان‌ طراحی Material You را در این مرورگر دستخوش تغییراتی کرد؛ این تغییرات با گوشه‌های گرد در بخش‌های مختلف مانند پنل کناری و همچنین طراحی بلند‌تر نوار تب‌ها، آدرس بار و بوک‌مارک‌ها همراه شده است.

Omnibox (نوار بالایی کروم که URL و متن در آن وارد می‌شود) با توجه به پذیرش گسترده‌ی HTTPS، دیگر آیکون قفل را در سمت چپ نشان نمی‌دهد. در عوض، آیکون جدیدی طراحی شده است که با کلیک روی آن کنترل‌های مختلف سایت و اطلاعات دیگر را به شما نمایش خواهد داد.

طراحی جدید صفحه‌ی New Tab در گوگل کروم نسخه‌ی 119

تغییرات دیگر گوگل کروم شامل آیکون‌هایی است که به شکل توخالی طراحی شده‌اند تا خوانایی را بهبود دهند. به‌عنوان مثال در منوی سه نقطه‌ای بالای صفحه، هر آیتم با یک آیکون همراه شده است که به جذابیت بیشتر و راحت‌تر پیدا کردن گزینه‌ی مورد نظر کمک می‌کند. خود آیتم‌های منو نیز مرتب شده‌اند و اکنون یک زیرمنو برای حساب کاربری گوگل شما وجود دارد.

در این میان، رنگ نقش مهمی در طراحی مجدد تب‌های جدید ایفا می‌کند که طراحی جدید زبانه‌ها و نوار ابزار را تکمیل می‌کنند.

طراحی جدید Material You در صفحه‌ی New Tab کروم نسخه‌ی 119

همچنین می‌توانید برای شخصی‌سازی صفحه‌ی New Tab (که اکنون سایت‌ها و تب‌های پربازدید را پشت سر هم نمایش می‌دهد)، روی گزینه‌ی Customize Chrome کلیک کنید تا رنگ‌های مختلف به شما نمایش داده شوند. می‌توانید برای نتیجه‌ی بهتر حالت تاریک را خاموش کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.