رسانه اینترنتی فانیلی

گنج هایی که در این چهار روستای ایران میتوانید پیدا کنید!

ایران سرزمینی مملو از گنج‌های باستانی و گنجینه‌های فراوان است. بزرگترین گنج ایران معروف به گنج داریوش با ارزش 8 تریلیون دلار هنوز هم پیدا نشده است!

افراد زیادی به دنبال گنج های ایران یکی از بزرگترین گنجینه‌های پنهان جهان بوده‌اند؛ اما هنوز هم دسترسی به بسیاری از گنج‌های باستانی ایران غیرممکن است. هرچند روستاهای گنج ایران بسیارند؛ اما 4 روستا را می‌توان نام برد که یافتن گنج در آن‌ها حتمی است! رسانه اینترنتی فانیلی در این مقاله به معرفی چند مکان اختفای گنج‌های بزرگ ایران می‌پردازد.

بیشترین گنج های ایران کجاست؟

روستاها و شهرهای زیادی در ایران وجود دارند که در آن‌ها گنج و دفینه فراوانی یافت می‌شود.

گـنج های ایران باستان را در روستای لردگان پیدا کنید

روستای لردگان در استان چهارمحال و بختیاری، در بخش فلارد شهرستان لردگان یکی از محل گنج های ایران است. در این روستای کوچک که تنها هفتادوهفت خانوار در آن زندگی می‌کنند تابه‌حال گنجینه‌های بزرگ بسیاری در تپه‌های تاریخی منطقه یافت شده است؛ اما متاسفانه بسیاری از آن‌ها به تاراج رفته است. به همین دلیل کاوش در این منطقه ممنوع است!

آبدانان ایلام یکی از مناطق گنج خیز ایران

یکی از شهرهایی که گنج های ایران را در دل خود حفظ کرده است، آبدانان است. ایلام برای سال‌های زیادی محل حکومت و تمدن ایلامیان باستان بوده و آثار به‌جامانده از تمدن آن‌ها را هنوز هم می‌توان در گوشه و کنار این منطقه دید. پشت قلعه آبدانان که قلعه‌ای به‌ یادگار مانده از دوران حکومت ساسانیان است و در پنج کیلومتری جنوب شهرستان آبدانان واقع شده، یکی از مناطق گـنج خیز ایران محسوب می‌شود.

آب‌بر زنجان یکی از باارزش ترین گنج های ایران

شهرستان آب بر با داشتن جاذبه‌های گردشگری بسیار عجیب و زیبا و کوه‌های رنگین‌کمانی، خود به تنها یک گـنج بزرگ و ارزشمند برای ایران محسوب می‌شود. بااین‌حال یافتن خمره‌های باستانی پر از اشیای قیمتی نیز در زنجان یک اتفاق روتین است! مثلا همین امسال به هنگام حفاری اداره آب و فاضلاب درست در میانه شهر زنجان یک خمره سفالی ارزشمند یافت شد!

بزرگترین گـنج کشف شده در ایران در روستای حاجی آباد

روستای حاجی آباد یکی دیگر از محل گـنج های ایران است که به خاطر قلعه‌های باستانی، گورستان‌های تاریخی، کاروانسراهای تاریخی و محوطه‌های باستانی بسیاری متعلق به دوره ایلخانان و تیموری در آن‌ها گنج‌های بسیاری یافت شده است. این روستا یکی از روستاهای شهرستان حاجی آباد در استان هرمزگان است که شمالی‌ترین بخش این استان محسوب می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.