رسانه اینترنتی فانیلی

پرده هایی که اتاق خواب شما به آن ها نیاز دارد

پرده اتاق خواب به منظور تنظیم نور روز و جلوگیری از دید شب و همچنین زیبایی پنجره‌ها به‌کار می‌رود.

برای اینکه پرده‌ای متناسب و هماهنگ انتخاب کنید باید به یک سری نکات برای ست کردن آن آگاه باشید. اگر این موارد را قبل از خرید پرده در نظر بگیرید، انتخابی عالی و درست خواهید داشت. در این مطلب از رسانه اینترنتی فانیلی به روش های انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب می‌پردازیم.

انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب

پرده اتاق مانند فرش و تخت خواب از اجزای بزرگ اتاق است که مدل و رنگ آن، تاثیر بصری زیادی در دکوراسیون آن دارد.

پرده پانچ

اخیرا نوعی جدید از روش نصب پـرده که ترند شده، پـرده پانچ است. لبه بالایی پرده را در فاصله‌هایی پانچ کرده و از یک میله عبور می‌دهند. این پـرده خیلی راحت‌تر از پرده‌های با چوب پـرده، حرکت می‌کنند و البته ایستایی زیبایی هم دارند.

پـرده پانچ را هم می‌توان از یک لایه پـرده ساده مانند حریر یا کتان انتخاب کرد و هم به‌صورت دو لایه نصب کرد. مدل دو لایه آن، با نصب دو میله یکی عقب‌تر و یکی جلوتر اجرا می‌شود.

پرده زبرا مناسب برای اتاق خواب

یکی از پرده‌های زیبا و مدرن برای اتاق خواب‌ها، پـرده زبرا است. این پـرده از جنس پارچه‌ای و توری تولید می‌شود. شکل ظاهری پـرده زبرا، دارای خطوط راه راه افقی است که یکی درمیان ضخیم و نازک هستند. این پرده‌ها قابلیت تنظیم نور را توسط طناب‌هایی که در کنار آن‌ها آویزان می‌شود، فراهم می‌کنند.

پرده شید

پرده‌های شید معمولا ضخیم هستند و جلوی نور و دید را می‌گیرند. بنابراین به‌صورت تکی و بدون زیرپرده هم برای روز و مانع نور، هم برای شب و مانع دید، عالی هستند. این پـرده ‌ا انواع مختلفی از جمله، شید رولی، تکی، رومی، دبل ( شب و روز) دارند.

پرده چند لایه

در صورتی که اتاقی کلاسیک و سنتی دارید، می توانید از یک لایه پـرده حریر یا توری در زیر و یک لایه کتان، مخمل یا ساتن برای لایه رویی به‌کار ببرید. اگر اتاقی مدرن دارید ولی به پرده‌های چند لایه علاقه دارید می‌توانید از پـرده دو لایه پانچ یا ساده استفاده کنید.

پـرده حریر ساده مناسب برای اتاق خواب

اگر اتاق خوابی ساده و مدرن دارید، یکی از جدیدترین مدل پرده‌ها پـرده حریر ساده است. این پرده‌ها یک لایه حریر نازک و سفید هستند که ترند دکوراسیون داخلی امسال هستند. به دلیل اینکه سادگی و تزیینات کم در دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی پیدا کرده، پـرده حریر انتخابی عالی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.