رسانه اینترنتی فانیلی

نحوه نگهداری سیب زمینی در یخچال

اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌شود سیب زمینی را برای مدت طولانی در یخچال نگهداری کرد، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

سیب زمینی جزو آن دسته از مواد غذایی‌هایی است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توان از او در بسیاری از غذاها استفاده کرد؛ در حال حاضر زندگی روزمره افراد به گونه‌ای است که وقت کافی برای آشپزی ندارند؛ در چنین مواقعی می‌توان با چند ترفند ساده کاری کرد که بتوانید در مدت زمان کمی آشپزی کنید؛ با توجه به اینکه سرخ کردن سیب زمینی معمولا وقت زیادی از ما می‌گیرد، در این مطلب از رسانه اینترنتی فانیلی قصد داریم روش نگهداری سیب زمینی در یخچال به صورت خام و پخته را به شما آموزش دهیم.

آیا نگهداری سیب زمینی در یخچال امکان پذیر است؟

سیـب زمنی سرشار از فیبر و کربوهیدارت است؛ بنابراین اگر هنگام خرید به چند نکته توجه نداشته باشید یا سبد سیـب زمینی شما مناسب نباشد، به سرعت خراب می‌شود؛ بسیاری از افراد تمایل دارند که سیـب زمینی را به صورت خام یا سرخ شده فریز کنند؛ اما آیا این کار امکان‌پذیر است؟

در ابتدای مطلب باید به این نکته مهم اشاره کرد که سیـب زمینی را نمی‌توان به صورت خام فریز کرد؛ چرا که دمای خیلی پائین و سرد باعث می‌شود که مزه سیـب زمینی تغییر کرده و شیرین شود و نشاسته آن به قند تبدیل می‌شود؛ در نتیجه کاهش قند می‌تواند باعث ایجاد مواد سرطان زایی مانند آکریل آمیدها شود پس سیـب زمینی خام را هرگز نباید در فریزر نگهداری کرد.

روش نگهداری سیب زمینی در یخچال به صورت سرخ شده

سیـب زمینی را نمی‌توان به صورت کامل سرخ و بعد منجمد کرد؛ چرا که اینکار باعث تغییر مزه سیـب زمینی می‌شود، اما می‌توان آن رات به صورت نیمه آماده تهیه کرد و بعد فریز کنید؛ برای تهیه سیـب زمینی نیمه آماده منجمد، بعد از آنکه سیـب زمینی‌هات را شسته به صورت خلالی خرد کنید؛ سپس به مدت 3 دقیقه درون آب جوش قرار داده و بعد با استفاده از دستمال به خوبی خشک کنید؛ در نهایت سیب‌زمینی‌های نیمه آماده را درون پلاستیک فریزر ریخته و هواگیری کنید و سپس در فریزر قرار دهید؛ هنگام استفاده نیز بعد از آنمکه روغن درون ماهیتابه داغ شد، سیـب زمینی‌های منجمد را درون آن بریزید؛ با این روش نگهداری سیـب زمینی، در مدت زمان کمی می‌توانید سیـب زمینی رستورانی تهیه کنید.

آیا می توان سیب زمینی پخته را فریز کرد ؟

نحوه فریز کردن باید به گونه‌ای باشد که خواص سیـب زمینی آب پز از بین نود؛ برای این منظور سیـب زمینی‌ها را شسته و آب پز کنید؛ سپس آن‌ها را درون کیسه فریزر قرار داده و هوای اضافه آن را خارج کنید؛ در نهایت هم قبل از استفاده سیـب زمینی‌ها را از یخچال خارج کرده و بعد  از آنکه یخ آن‌ها اب شد کرم کزده و نوش جان کنید.

چگونه سیب زمینی ها را برای مدت طولانی نگهداری کنیم؟

  • دمای نگهداری سیـب زمینی باید بین 6-10 درجه سانتیگراد باشد؛ سبد سیـب زمینی را باید در محیطی خنک مانند انباری یا زیر زمین نگهداری کنید.
  • اگر می‌خواهید سیـب زمینی را برای مدت دو هفته نگهداری کنید، آن را درون کابینت تاریکی قرار داده تا  پوست سیـب زمینی ضخیم‌تر شود و احتمال پوسیدگی در حین نگهداری کاهش یابد.
  • یکی از دلایل ایجاد جوانه در سیب‌زمینی، تابش نور خورشید است؛ بنابراین سعی کنید سیـب زمینی را دور از نور خورشید قرار دهید.
  • سیب زمینی‌ها برای تازه ماندن نیاز دارند که هوا در بین آن‌ها جریان داشته باشد، بنابراین بهتر است آن را درون یک کیسه توری یا سبد قرار دهید.
  • اگر سیـب زمینی را خشک نگه دارید، ماندگاری بیشتری دارند؛ به یاد داشته باشید که شستشو سیـب زمینی باعث افزایش رطوبت و رشد بیشتر قارچ می‌شود.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.