رسانه اینترنتی فانیلی

شیائومی هم می‌خواهد تراشه‌های اختصاصی تولید کند

پردازنده، مغز متفکر هر گوشی هوشمندی است و در حال حاضر، غول‌هایی مانند کوالکام و مدیاتک در این زمینه حرف اول را می‌زنند. اما به نظر می‌رسد شیائومی می‌خواهد این بازی را تغییر دهد. گزارش‌ها حاکی از آن است که این شرکت با ARM برای ساخت تراشه‌های اختصاصی خود همکاری می‌کند. پس با این خبر از مجله اینترنتی فانیلی با ما همراه شوید.

مدیرعامل مدیاتک، ریک تسای، به طور مستقیم تأیید کرده است که ARM در توسعه‌ی تراشه با شیائومی همکاری می‌کند. طبق گزارش، ARM پیش از این با اوپو نیز همکاری مشابهی داشت، اما این پروژه با چالش‌هایی مواجه شد و در نهایت متوقف شد.

شاید به یاد بیاورید که در سال ۲۰۲۲ اخباری مبنی بر تلاش اوپو برای ساخت پردازنده‌های اختصاصی گوشی‌های هوشمند با همکاری ARM منتشر شده بود. احتمالاً اوپو قصد داشت از هسته‌های CPU Cortex و پردازنده‌های گرافیکی Mali شرکت ARM در پردازنده‌های خود استفاده کند. با این حال، به دلیل رکود بازار جهانی گوشی‌های هوشمند، اوپو در سال ۲۰۲۳ تلاش‌های خود را برای طراحی تراشه متوقف کرد. اکنون که اوپو از صحنه خارج شده، به نظر می‌رسد ARM در شیائومی شریک جدیدی برای توسعه پردازنده‌های گوشی‌های هوشمند خود پیدا کرده است.

این موضوع که شیائومی چه شرکتی را برای طراحی و ساخت تراشه انتخاب می‌کند، جالب خواهد بود. به عنوان مثال، اپل برای ساخت تراشه‌های Bionic سری A خود به TSMC تکیه می‌کند، در حالی که گوگل در حال حاضر برای پردازنده‌های Tensor به سامسونگ متکی است. بنابراین، شیائومی نیز باید برای این پروژه شریک خود را انتخاب کند. ARM در واقع پایه و اساس پردازنده‌ها را فراهم می‌کند، اما توسعه یک تراشه از پایه با مجموعه چالش‌های متفاوتی روبرو است.

پارو شارما، تحلیلگر ارشد Counterpoint Research، همچنین بر پیچیدگی توسعه تراشه و روند برون‌سپاری این کار توسط شرکت‌ها تأکید کرده است. به طور خاص، مدیاتک از این تغییر سود خواهد برد، زیرا آنها به طور فعال با تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند همکاری می‌کنند تا تراشه‌ها را برای دستگاه‌های خود بهینه کنند. تنها زمان نشان خواهد داد که آیا شیائومی می‌تواند با موفقیت تراشه‌های اختصاصی توسعه دهد یا نه

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.