رسانه اینترنتی فانیلی

شلوار وحشتناکی که از پوست انسان ساخته شده است!

برای ثروتمند شدن در کشور ایسلند در قرن هفدهم میلادی، راه‌های زیادی وجود داشته است. در آن دوران کافی بود تا با یک نفر قرار بگذارید تا از پوست بدنش لباس درست کنید و پولدار شوید.

این لباس‌ها که با نام ” nábrók” یا ” nábrækur” شناخته می‌شوند، آدم را به یاد ماجراهای ترسناک فیلم هری پاتر می‌اندازند. طبق وبسایت موزه سحر و جادوگری ایسلند (Museum of Icelandic Sorcery and Witchcraft)، این شلوار ساخته شده از پوست انسان، نشان دهنده یک سنت وحشتناک و دردناک در بین مردمان آن زمان است. در ادامه این مطلب با رسانه اینترنتی فانیلی همراه شوید تا ماجرای دردناک تولید شلوار از پوست انسان را برایتان بازگو کنیم.

تولید شلوار از پوست انسان

نام اهدای عضو پس از مرگ را بارها شنیده‌ایم، ولی احتمالا اهدای پوست بعد از مرگ عبارتی است که اولین بار است می‌شنوید. برخی از مردم ایسلند در قرن هفدهم میلادی، پوست پایین تنه خود را برای تولید شلوار ساخته شده از پوست انسان اهدا می‌کردند. به این منظور، با شخص مورد نظر مذاکراتی انجام می‌دادند تا او را راضی کنند پس از مرگش پوست بدنش را اهدا کند. پس از مرگ این شخص و خاکسپاری او، بدنش را از زیر خاک بیرون می‌آوردند و پوست کمر به پاپینش را به طور یک تکه از تنش جدا می‌کردند.

ماجرای وحشتناک شلوار ساخته شده از پوست انسان

به محض اینکه این شلوار را بپوشید، پوستش به پوست اصلی خودتان می‌چسبد. به همین خاطر در آن دوران هیچ کس نمی‌توانست قبل از خرید این شلوار را به پا کند. این شلوار، شلواریست که یک عمر به پایتان خواهد بود و هرگز نمی‌توانید آن را از خودتان جدا کنید. البته همانند هر لباس و شلوار دیگری که می‌خرید، این شلوار هم نیازمند تعمیر و نگه‌داری بوده است. البته مطمئنا تعمیر شلوار ساخته شده از پوست انسان بسیار دردناک‌تر از تعمیر یک شلوار معمولی است.

چه کسانی این شلوار را می‌خریدند؟

افرادی که این شلوارها را خریداری می‌کردند، به ناگهان ثروتمند می‌شدند. معمولا این افراد، دزدانی بودند که این شلوارها را به قصد دزدی می‌خریدند. آن‌ها به خانه دوستان، اقوام و یا غریبه‌ها می‌رفتند و سکه‌ها یا طلا و جواهرات آن‌ها را در پوست بدن خود کار می‌گذاشتند. مطمئنا هیچ کس شک نمی‌کند که کسی بتواند چیزی را درون بدنش جا سازی کند.

آن‌ها معمولا پول‌ها و سکه‌های دزدیده شده را در قسمت کمر و ران‌های خود جاسازی می‌کردند تا به چشم نیاید. البته این کار گاهی باعث آسیب دیدن این دزدها نیز می‌شد، چرا که این شلوارها بسیار تنگ بودند و اجسام تیز را به داخل بدن فشار می‌دادند. در واقع این شلوارها در قرن ۱۷ میلادی باعث شدند تا بسیاری از مردم ایسلند دزدی را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنند. برای این منظور کافی بود تا بتوانید یک شلوار ساخته شده از پوست انسان تهیه کنید و پولدار شوید.

این شلوارهای ترسناک در موزه

یکی از این شلوارهای ترسناک در موزه سحر و جادوگری ایسلند که در روستای هولماویک (village of Hólmavík) واقع شده است، نگهداری می‌شود. شلوار ساخته شده از پوست انسان که در این موزه وجود دارد، تنها نمونه‌ای از این شلوارهای ترسناک است که به خوبی بازسازی شده است. از زمان افتتاح این موزه، صنعت گردشگری در منطقه وسیع Strandir ایسلند به یکباره رونق گرفت. این موزه را یکی از متخصصان باستان شناسی محلی به نام Sigurður Atlason به همراه گربه‌اش “هیپو” احداث کرده است. امروزه شاهد آن هستیم که گردشگران خارجی و داخلی بسیاری برای تماشای شلوار ساخته شده از پوست انسان به این روستای کوچک سفر می‌کنند.

داستان‌های وحشتناک

داستان‌های وحشتناک زیادی درباره شلوار ساخته شده از پوست انسان گفته شده است. بسیاری از مردم محلی ایسلند اعتقاد دارند که خون ده‌ها انسان بی‌گناه به خاطر این شلوارها ریخته شده‌اند. در آن زمان بسیاری از افراد را برای تولید این شلوارها به قتل می‌رساندند. همچنین افرادی هم که از داستان دزدی با این شلوارها آگاه می‌شدند، سریعا به قتل می‌رسیدند تا راز و رمز این دزدی‌ها برای کسی فاش نشود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.