رسانه اینترنتی فانیلی

برای خودتان لوسیون خانگی بسازید

حتی بهترین پوست‌ها و سالم‌ترین چهره‌ها هم به مراقبت نیاز دارند. ضروری‌ترین و روزمره‌ترین نیاز پوستِ صورت استفاده از کرم‌های ضدآفتاب، پاک‌کننده و مرطوب‌کننده و آبرسان و لوسیون است.

همیشه انتخاب نوع کرم و لوسیون و تهیه آن آزاردهنده است. ضمن اینکه نگرانی از مضرات محصولات شیمیایی آزاردهنده است. ما در اینجا راه‌های تهیه کرم‌ها و انواع لوسیون خانگی‌های ضروری را به ساده‌ترین شکل به شما آموزش می‌دهیم. در این مطلب از مجله اینترنتی فانیلی به موضوع ساختن لوسیون خانگی می‌پردازیم.

ساختن لوسیون خانگی

لوسیون ضد تابش آفتاب

یک لوسیون خانگی هیجان‌انگیز و ساده دیگر: یک قاشق چای‌خوری چای سیاه، یک قاشق چای‌خوری چای سبز، یک استکان آب.

آب را جوش آورده و چای سیاه و سبز را در آن ریخته و پنج دقیقه صبر کنید و پس از سرد شدن روی صورت ماساژ دهید و از خانه بیرون بروید. این لوسیون از پوست شما در برابر آفتاب محافظت می‌کند.

لوسیون مخلوط نعناع و جعفری

۳ قاشق غذاخوری نعنای تازه خرد شده، ۲ قاشق غذاخوری جعفری تازه خرد شده، ۲۸۵ میلی گرم شیر.
نعناع و جعفری را در ظرفی ریخته شیر را به روی آن بریزید. هم زده و سپس مخلوط را صاف کرده و در ظرفی ریخته و می‌توانید از آن استفاده کنید.

لوسیون خانگی روغن نخود

نخود یک مشت، ۱۵۰ گرم روغن آفتابگردان، آب.
نخود را به مدت ۲ شب در آب خیس کرده و در محل خنکی قرار دهید. پس از ۲ روز این نخودها را له کرده و صاف کنید و روغن آفتابگردان را به آن اضافه کنید آنقدر بجوشانید تا آب آن بخار شود. روغن حاصل را می‌توان برای تقویت پوست و شفافیت آن استفاده کرد.

لوسیون گل ختمی

کرمی مرطوب‌کننده برای پوست چرب: دو قاشق غذا خوری گل ختمی، یک قاشق غذاخوری گلیسیرین، یک قاشق چایخوری زرده تخم مرغ، یک قاشق غذاخوری گلاب.

یک مشت گل ختمی را در ۵۷۰ میلی گرم آب جوش ریخته و پس از یک شب آن را صاف کنید، زرده تخم مرغ را ولرم نموده و در حال هم زدن گلیسیرین و گلاب را اضافه کنید، مخلوط را با حرارت جوش آورده و مدت ۳ دقیقه به آرامی بجوشانید. بعد از روی حرارت برداشته تا سرد شدن مواد به هم زدن ادامه دهید. این کرم مرطوب‌کننده برای پوست‌های چرب و جوش‌دار موثر است زیرا پوست را تغذیه می‌کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها