رسانه اینترنتی فانیلی

اینارو به فرزندت نگو، چون دشمنت میشه

اگر میخواهید فرزند خوبی تربیت کنید باید بدانید که چه جملاتی را نباید هنگام حرف زدن با کودک استفاده کنید زیرا این جملات تاثیر زیادی در روحیه کودک خواهد گذاشت.
جملاتی که نباید به فرزندتان بگویید
با خواندن تیتر، این جمله رو هیچ وقت به بچه ات نگو، چون باهات دشمن میشه، چه جملاتی به ذهنتان می رسد؟ خوب میدانید که تک صحبت های شما برای فرزندتان اهمیت ویژه ای دارد چون شما را به شکلی دیگر دوست داشته و روی شما حساب دیگری می کند. حال اگر نادانسته و بصورت غیرعمد، جملات مخرب اشتباهی به او بگویید، رابطه شما دچار مشکل شده و حتی به سمت نابودی می رود؛ پس با خواندن این بخش از نمناک و شناخت این جملات، از استفاده آنها بپرهیزید.
لیاقت محبت نداری
شاید این یکی از بدترین جملاتی است که هر کودکی می تواند از والدین خود بشنود. فرزند شما به محبت شما نیاز دارد و اینکه بداند شما او را واقعا دوست دارید، برایش بسیار فراتر از آنچه تصور کنید، مهم است؛ بنابراین با این جمله دنیا را برایش تیره و تار نکرده و این حس را که فردی بی لیاقت است و شما دوست ندارید به او محبت کنید را، به او منتقل نکنید.
رهات میکنم
احساس رها شدن برای فرزند، حس ترسناکی است که قطعا واکنش های مرتبط به آن را در کودکانی که حتی حاضر نیستند برای ساعتی از والدین خود دور باشند، دیده اید. گریه کودک حین دوری و جدایی از والدینش، از همان سنین کم نشان دهنده وابستگی احساسی شدید بین آنهاست پس تهدید به این اتفاق باعث ایجاد غمی بزرگ در دل فرزندتان و به طبع آن القای حس بی ارزش بودن او برای شما، هیچ اثر مثبتی نخواهد داشت و تنها غم و کینه را به قلب و روان او روانه می سازد.
به خواهر یا برادرت دست نزن
حس حسادت در میان فرزندان، حسی عادی است و تنها مختص گروه خاصی از بچه ها نیست. هیچ بچه ای دوست ندارد والدینش، خواهر و برادرش را از او بیشتر دوست داشته باشند پس باید حس یکسان بودن را در میان فرزندانتان ایجاد کنید. حال اگر بی توجه به این مسئله مهم، جوری رفتار کنید که کودک حس کند شما خواهر یا برادرش را بیشتر از او دوست دارید و برای او نگران تر هستید، قطعا حس خوشایندی در او ایجاد نخواهد کرد.
چقدر بد گریه می کنی، قطع کن صداتو
فرزندتان با گریه، سعی در انتقال حس ناراحتی اش به شما دارد و دوست دارد با این حرکت او، متوجه شوید که نیاز به توجه بیشتر از سوی شما دارد، حال اگر این عمل او نتیجه کاملا عکس داشته باشد و شما به زبان بیاورید که گریه ای نه تنها برایتان اهمیت ندارد بلکه آن را اینگونه توصیف می کنید، دلش می شکند و از شما کینه بدل میگیرد. 
اگر این کارو تکرار کنی، میدم…. ببرتت
ترساندن کودک به این شکل به هیچ وجه درست نیست. وقتی کودک حس می کنید که شما، به این راحتی و با یک اشتباه حاضرید او را به شخصی که ظاهرا انسان مهربان و خوبی هم نیست، بدهید؛ نسبت به شما دلسرد شده و برای همیشه در دلش این دلسردی را حفظ می کند.
فرزندانتان را دوست بدارید، چراکه آنها موهبتی از سوی پروردگار و گنج های زندگی امروز و آینده شما هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.