رسانه اینترنتی فانیلی

اسفنج آشپزخانه را با این روش تمیز کنید!

شست‌وشوی مکرر ظروف مورد استفاده با اسفنج و اسکاچ بحث بهداشت اسفنج آشپزخانه را مهم می‌کند. برای میکروب زدایی اسفنج آشپزخانه ۲ روش داریم.

اسفنج‌ها یکی از وسائل پرکاربرد در آشپزخانه هستند. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۷ نشان داد ۴۴ درصد اسفنج‌ها و دستمال‌های موجود در آشپزخانه آلودگی‌های بیماری‌زایی دارند. در این مطلب از رسانه اینترنتی فانیلی با روش های ضد عفونی کردن اسفنج و دستگیره‌های آشپزخانه آشنا می‌شوید.

نتایج تحقیقات و روش‌های موفق در تمیز کردن اسفنج

آنچه که متخصصان آزمایشگاه فناوری و ایمنی مواد غذایی آمریکا به آن تاکید دارند استفاده از حرارت برای میکروب‌زدایی از اسفنج‌های آشپزخانه است.

استفاده از ماشین ظرف‌شویی و مایکروویو کردن، حرارت کافی برای تمیز شدن اسفنج را ایجاد می‌کنند اما شیر آب گرم ظرفشویی، خیر.

دکتر تانیا الیوت، متخصص بیماری‌های عفونی، توصیه کرد نظافت اسفنج آشپزخانه به صورت روزانه انجام شود.

کافی است شب هنگام وقتی قصد روشن کردن ماشین ظرف‌شویی را دارید، اسفنج را در طبقه بالای آن قرار دهید تا ظروف و اسفنج شما همزمان تمیز شوند.

روش دیگر ماکروویو کردن اسفنج است. برای این منظور، اسفـنج مرطوب را به مدت دو دقیقه در ماکروفر حرارت دهید.

استفاده از شیر آب گرم، دمای کافی برای پاک شدن اسفـنج را ایجاد نمی‌کند اما اگر امکان استفاده از دو روش قبل را ندارید کافی است اسفـنج را در یک ظرف آب جوش روی اجاق حرارت دهید.

دکتر جنیفر کوئینلن از دانشگاه درکسل تاکید می‌کند هر دو هفته یک بار اسـفنج قبلی دور انداخته و از یک اسفـنج جدید استفاده شود. همچنین اگر اسـفنجی بو گرفت یا خرد شد نیز باید دور انداخته شود.

اسفنج‌ها محل مناسبی برای رشد مخمرها، کپک‌ها، باکتری‌ها و میکروب‌ها هستند و تنها حرارت بالاست که می‌تواند آن را پاک کند.

بسیاری از این آلودگی‌ها می‌توانند منجر به مشکلات گوارشی و بیماری شوند.

اکنون با وجود ویروس کرونا و لزوم شست‌وشوی مداوم وسائل مورد استفاده، توجه به نظافت اسفنج‌ها می‌تواند مانعی برای انتشار آلودگی در سطوح و لوازم منزل شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.