رسانه اینترنتی فانیلی

گوا حیرت‌انگیزترین شهر بندری هندوستان

سفر به هندوستان را دوست دارید؟ چه چیزی در این کشور بیشتر از همه برای شما جذابیت دارد؟ نام شهر بندری گوا را تا به حال شنیده‌اید؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا بیشتر با این شهر بندری زیبا آشنا شوید.

دنیا پر از شهرهای زیبا و مکان‌های گردشگری بی‌نظیر است که هرکدام با ویژگی‌های خاص خود مسافران را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کنند. کشور هند با داشتن مناظر طبیعی شگفت‌انگیز، معابد گوناگون، جاذبه‌های تاریخی عجیب و شهرهایی با ویژگی‌های خاص به یکی از محبوب‌ترین کشورهای توریستی دنیا تبدیل‌شده است. در این کشور، شهر بندری گوا برای گردشگران از جذابیت ویژه‌ای برخوردار است. با مجله گردشگری فانیلی همراه باشید.

جزیره گوا کجاست؟

در حاشیه جنوب غربی هندوستان و شهر بندری و ایالتی با قدمتی بسیار طولانی وجود دارد که سواحل بی‌نظیر و طبیعت رویایی آن هرکسی را مبهوت و مسحور می‌کند. این شهر بندری در واقع از دو بخش بندر و شهر قدیمی در فاصله 40 کیلومتری از هم تشکیل شده است.

گوپاراشترا یا گوواراشترا به‌ معنی مردم گاوبان واژه‌ای سانسکریت است که در کتاب حماسه ماهابهاراتا آمده و گوا تلفظ پرتغالی این واژه باستانی است. دو ایالت معروف ماهارآشتارا و کارانتاکارا در نزدیکی گوا قرار دارند و این ایالت درست در کناره دریای عرب واقع شده است.

تاریخچه جزیره گوا هند

تاریخ‌نگاران معتقدند که قدمت این شهر باستانی به قرن سوم پیش از میلاد برمی‌گردد و زمانی بخشی از امپراتوری مایریان بوده و همیشه به‌عنوان یک مکان مهم برای زندگی خاندان‌های مهم و بزرگ در نظر گرفته می‌شده است. از آنجایی که این شهر بندری برای سال‌های زیادی تحت استثمار پرتغالی‌ها بود هنوز هم می‌توان آثاری از این استعمار را بر پیکره این شهر دید. خانه‌هایی که به سبک پرتغالی در این شهر ساخته شده‌اند برای گردشگران بسیار جذاب هستند. این ایالت استقلال خود را از پرتغالی‌ها در سال ۱۹۶۱ به دست آورد.

سفر به گوا

سفر به این شهر بندری زیبا، برای جهانگردان حکم سفر به قطعه‌ای از بهشت برین را دارد. طبیعت این شهر چنان زیبا و حیرت‌انگیز است که با سفر به آن به‌سرعت عاشقش خواهید شد. فرهنگ هندی پرتغالی موجود در این شهر، خانه‌هایی با معماری‌ای به سبک اروپایی، معابد تاریخی، سواحلی با شن‌های طلایی، آب‌های زلال و فیروزه‌ای این شهر را به یکی از محبوب‌‌ترین شهرهای بندری دنیا تبدیل کرده است.

تفریحات جزیره گوا هند

  • غواصی در مالوان
  • کایاک‌رانی
  • آبشارهای دادسیگر گوآ
  • پرواز با بالون
  • ATV سواری در گوآ از جمله بهترین تفریحات این جزیره هستند.

آب و هوای گوآ

باید گفت که آب و هوای این منطقه ساحلی فوق‌العاده زیبا در تابستان‌ها گرم و مرطوب و در زمستان‌ها معتدل و خنک است و اغلب گردشگران در نیمه دوم سال به این منطقه سفر می‌کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها