رسانه اینترنتی فانیلی

گل هایی که در سایه رشد می کنند

زاموفیلیای زیبا رو میشه از جمله گیاهان مقاوم به شمار آوورد که شما میتونید با خیال راحت اون رو در خونه نگهداری کنید.

این روزا داشتن گل و گیاه در منزل میتونه از بار منفی آپارتمانی شدن خونه ها کم کنه چرا که دیگه خبری از حیاط های با صفا و مملو از گلدون نیست بنابراین نهایتا بتونیم چند تا گلدون تو یه گوشه از خونه داشته باشیم که البته همین دو سه تا گلدون هم به میزان قابل توجهی باعث میشن که روحیه مون عوض بشه و حال خوبی بهمون دست بده بنابراین اصلا داشتن گل و گلدون رو فراموش نکنید ولی در این بین یه سری از افراد هستن که از این موضوع که خونشون نورگیر خوبی نداره مینالن و میگن که نمیتونن خوب گل و گیاه پرورش بدن در حالی که این دوستان باید به سراغ گل هایی که در سایه رشد می کنند برن.

بله درسته طبیعت هرگز شما رو دست خالی برنمیگردونه و براتون همیشه تو دامان خودش شگفتی داره که در این بین گل هایی که در سایه رشد می کنند یکی از همین شگفتی ها هستن چون شما میتونید خیلی راحت در منزل خودتون و با نور لامپ هم حتی بعضی از اون ها رو پرورش بدید و این بار طبیعت با شرایط شما خودش رو جور میکنه و وفق میده بنابراین جای هیچ نگرانی نیست با لذت به سراغ این گیاهان برید و دکور و دیزاین خونتون رو به شکل هیجان انگیزی روح ببخشید. پس حالا دیگه وقت رو هدر ندیم و بریم سراغ معرفی چند تا از گل هایی که در سایه رشد می کنند، پس با ما همراه باشید.

گیاه گازمانیا یا بروملید از گل هایی که در سایه رشد می کنند

گازمانیا رو میشه یکی از گیاهان متعلق به گرمسیری به شمار آوورد که دارای رنگ های متنوعی هست و به علت ظاهر خاص و ویژه ای که داره احساس گرما و دلنشینی به آدم منتقل میکنه. گازمانیه از جمله گیاهان آپارتمانی محسوب میشه که این روزا طرفدارهای بیشماری داره که خب یکی از دلایل این موضوع مقاومت بالای این گیاه در مقابل نور کم و سایه دوست بودن اونه که با این وجود میتونه در نور غیر مستقیم خورشید به خوبی رشد کنه.

پس دقت کنید که این گیاه رو در مقابل نور آفتاب قرار ندید چون نور مستقیم باعث آسیب دیدن برگ های زیبای اون میشه. با این حساب بهترین جایی که میتونید این گیاه رو در اونجا قرار بدید نزدیک به پنجره هستش که نور مستقیم به اونجا نمی تابه. شاید براتون جالب باشه که حتی اگر نور خورشید هم در دسترس نباشه و خونتون حسابی تاریک باشه این گیاه با نور لامپ هم رشد میکنه و این میزان نور براش کافیه.

زاموفیلیا از گل هایی که در سایه رشد می کنند
زاموفیلیای زیبا رو میشه از جمله گیاهان مقاوم به شمار آوورد که شما میتونید با خیال راحت اون رو در خونه نگهداری کنید. ویژگی های این گیاه مثل برگ های براق و باشکوهش و مقامت بالای اون باعث محبوبیت بیش از اندازه ی این گیاه در بین گیاهان خونگی شده. پس در صورتی که علاقمند به نگهداری از گیاهان در فضای خونه ی خودتون هستید پیشنهاد ما نگهداری از زاموفیلیا هست.

سایه دوست بودن و مقاومت در برابر نور کم زاموفیلیا اون رو بی نهایت خاص میکنه طوری که حتی با وجود نبود نور هم و تنها با نور لامپ در منزل شما هم میتونه به خوبیه هر چه تمام تر رشد کنه و شکوفا بشه. بنابراین در صورتی که علاقمند به نگهداری از اون هستید توصیه ی ما به شما این هست که به هیچ وجه اون رو در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندید چون برگ های اون خیلی سریع زرد میشه و اصلا نور زیاد برای اون خوب نیست و در نهایت باعث تغییر حالت برگ هاش میشه همچنین اون رو زیاد هم آبیاری نکنید.

دیفن باخیا از گل هایی که در سایه رشد می کنند
احتمالا اگر دیفن باخیا رو از نزدیک ببنید اولین موضوعی که در مورد اون شما رو جذب میکنه جذابیت ظاهریه اونه که شما رو برای داشتنش در محیط خونه و یا دفتر کارتون وسوسه میکنه. اما یکی از مواردی که در خصوص این گیاه اون رو خاص تر میکنه سمی بودنش هست که به همین علت بهش گیاه دوزخ هم میگن و با این حساب باید اون رو از دسترس حیوانات خونگی و بچه ها دور نگه دارید همچنین نباید با پوستتون هم برخورد داشته باشه چون ممکنه باعث ایجاد حساسیت بشه و پوستتون شروع به خارش کنه.

مقدار نوری که برای دیفن باخیا مناسب هست با توجه به نوع اون متغیره اما بیشتر دیفن باخیاها علاقمند به نور کم هستن و در دسته ی گیاهان مقاوم در برابر نور و سایه دوست قرار میگیرن اما خب با این وجود یه سری از دیفن باخیا هم وجود دارن که در مقابل نور کم از بین میرن.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.