رسانه اینترنتی فانیلی

کشور عمان، سومین مقصد محبوب گردشگری ایرانی ها

سفر به کدام‌یک از کشورهای حاشیه دریای عمان و خلیج‌فارس را دوست دارید؟ به نظر شما کشور عمان برای مسافرت و تفریح و چگونه است؟ چقدر با زیبایی‌ها و جاذبه‌های این کشور آشنایی دارید؟ این مقاله را از دست ندهید.

کشور عمان یکی از کشورهای کوچک و زیبای حاشیه دریای عمـان است که چند سالی است مانند سفر به دبی بسیار مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. این کشور نیز مانند سایر کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس دارای پادشاهی است؛ اما سیستم اداره این کشور بسیار مدرن و پیشرفته است. همراه فانیلی با این کشور زیبای عربی بیشتر آشنا شوید.

کشور عمان کجاست؟

کشور عمـان بانام رسمی سلطان‌نشین عمـان، کشوری در شرق شبه‌جزیره عربستان است که با دریای عرب از شرق و دریای عمان از شمال محاصره شده است. همسایگان خاکی این کشور یمن، عربستان صعودی و امارات متحده عربی هستند. ایران نیز با این کشور در مرزهای آبی دریای عمـان همسایه شده است. این کشور با مساحتی بالغ‌بر 309 کیلومترمربع تنها چهار و نیم میلیون نفر جمعیت دارد.

سفر به عمان

این کشور عربی با سلطنت مطلقه خود دارای یکی از کهن‌ترین امپراتوری‌های دنیاست. در سال‌های گذشته این کشور توانسته با تکیه‌بر منابع نفتی‌اش زیرساخت‌های مناسبی برای مردمانش فراهم کند. فرهنگ مردم این کشور سبب شده که مردمانی بسیار خونگرم و مهمان‌نواز باشند.

مزایای سفر به کشور عمان

سفر به این کشور عربی زیبا با قدمتی کهن و مناظر طبیعی و سواحل بی‌نظیر سبب شده که در چند سال گذشته بسیار مورد توجه ایرانیان قرار بگیرد. فرهنگ غنی عربی، هتل‌های پنج ستاره و اقامتگاه‌های لوکس، طبیعت بی‌نظیر از کویر و بیابان گرفته تا کوهستان و دریا و دسترسی راحت برای ایرانیان سبب محبوبیت بسیار آن در کشور ما شده است. جالب اینجاست که عمان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است و با سفر به آن نگرانی‌ای از هیچ بابتی نخواهید داشت.

جاهای دیدنی عمان

از جمله جاذبه‌های کشور عمان می‌توان به قلعه بهلا، شهرک باستانی قلهات، قلعه نزوی و پارک باستان‌شناسی البلید اشاره کرد. علاوه بر این‌ها ساحل لاک‌پشت‌ها، وادی شاب، ساحل القرم، ساحل المغسیل و جبل اخضر نیز جمله جاذبه‌های طبیعی این کشور هستند که دیدن آن‌ها بسیار مفرح و جذاب است.

بهترین زمان سفر به عمان

از آنجایی که این کشور یکی از کشورهای گرم و کویری حاشیه دریای عمـان است حتما بهترین زمان سفر به آن فصل‌های سرد و خنک سال مثل پاییز و زمستان است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.