رسانه اینترنتی فانیلی

چند نکته‌ی کاربردی برای پوشیدن لباس به سبک فرانسوی برای خانم‌ها

قبل از اینکه درباره‌ی لباس به سبک فرانسوی برای خانم‌ها توضیحی بدهیم، آیا می‌خواهید برای لحظه‌ای با ما در یک فانتزی پاریسی همراه شوید؟ خود را در حال عبور از خیابان‌های شهر تصور کنید در حالی که پاشنه‌هایتان روی سنگ‌فرش‌های معروف آن به صدا در می‌آیند. به هر طرف که نگاه کنید، با ساختمان‌های تاریخی و بناهای دیدنی احاطه شده‌اید. شاید در حال سوار شدن در یک تاکسی هستید تا شما را به خیابان شانزه لیزه برساند. شاید هم در حال قدم زدن به یک کافه برای خوردن عصرانه هستید. مقاومت در برابر بوی گرم و دلپذیر نان تازه و غذاهای خوشمزه که سر راهتان می پیچد، سخت است. حالا به موضوع اصلی یعنی سبک لباس فرانسوی بازگردیم. چقدر درباره‌ی این سبک لباس پوشیدن می‌دانید؟ در این مقاله از مجله اینترنتی فانیلی، هرآنچه باید درباره‌ی فرهنگ لباس پوشیدن در فرانسه بدانید را می‌خوانید. قبل از اینکه متوجه شوید، احساس خواهید کرد که در حال سفر به پربازدیدترین کشور جهان هستید.

سبک لباس فرانسوی چیست؟

از نظر مد، استایل لباس به سبک فرانسوی برای خانم‌ها یک روش زیبا برای لباس پوشیدن است. لباس فرانسوی زنانه با رنگ‌های خنثی، الگوهای منظم و اصول بی‌انتها مشخص می‌شود. وقتی به سبک دختران فرانسوی در لباس پوشیدن فکر می‌کنید، به یاد مد روز و راحتی، هر دو در کنار یکدیگر میفتید.

در سبک لباس فرانسوی، هیچ لباس تنگ یا کفش پاشنه بلندی وجود ندارد. در عوض، مدل‌های لباس پاریسی از قطعات ساده با الگوهای بدون انحنا یا دارای کمی انحنا دوخته می‌شوند. پالت رنگ این لباس‌ها از رنگ‌های مشکی، خرمایی، سفید و آبی پاستلی تشکیل می‌شود. در این لباس‌ها کیفیت و راحتی با یکدیگر ترکیب می‌شوند تا جذابیتی همیشگی داشته باشند.

به عنوان مثال، یک ژاکت توید درخشان و یک لباس کوچک سیاه و سفید زیبا همیشه در کمد زنان فرانسوی جای خود را دارد. به گفته‌ی کوکو شانل طراح افسانه‌ای دنیای مد و فشن، «مد روز می گذرد اما استایل همیشه باقی می‌ماند.» شانل یکی از چهره‌های مهم سبک لباس فرانسوی است و اغلب به عنوان بنیانگذار آن شناخته می‌شود اما آیا می‌دانستید که موقعیت فرانسه به‌عنوان کشوری تأثیرگذار در دنیای مد به مدت‌ها پیش از او مربوط می‌شود؟

تاریخچه‌ای مختصر از مدل لباس فرانسوی

شهرت مد فرانسوی به قرن هفدهم میلادی می‌رسد. در آن زمان، لویی چهاردهم برای استایل فرانسوی قدیمی اهمیت بسیاری قائل می‌شد. به همین علت، بودجه فراوانی را برای استفاده از پارچه‌های لوکس در لباس‌هایش اختصاص می‌داد. یک قرن پس از او، ماری آنتوانت ملکه فرانسه تولید پوشاک را بهبود بخشید و تولید پارچه در کشور فرانسه رونق گرفت. پس از سقوط سلطنت او، در طول دهه ۱۸۰۰ میلادی، فرانسه به تولید لباس‌های چشم‌نواز و البته، عجیب و غریب ادامه داد.

در سال ۱۹۲۵ میلادی، کوکو شانل با لباس‌های زنانه الهام‌گرفته از لباس‌های مردانه و طرح‌هایی بهتر از مدل لباس فرانسوی قدیمی، صنعت مد فرانسه را تغییر داد. از آن زمان به بعد، لباس به سبک فرانسوی برای خانم‌ها با الگوهای کارآزموده و جذابی که از مد روز تأثیر می‌گیرند، همچنان در میان علاقه‌مندان به دنیای مد و فشن محبوبیت دارد.

 چگونه مانند یک زن فرانسوی لباس بپوشیم؟

احتمالا تاکنون خودتان متوجه شده‌اید که فرانسوی‌ها هرگز زیاده‌روی نمی‌کنند و لباس‌های بیش از حد فاخر نمی‌پوشند. آن‌ها دقیقا می‌دانند که چگونه استایل کلی خود را ساده و شیک نگه دارند. در این ادامه، مجموعه‌ای از اصول، دستورالعمل‌ها و نکاتی را می‌خوانید که زنان فرانسوی برای لباس پوشیدن به آن‌ها توجه می‌کنند.

از انتخاب لباس به سبک فرانسوی برای خانم‌ها تا فلسفه‌ی فرانسوی‌ها درباره‌ی اکسسوری‌ها و نگرش آن‌ها نسبت به لباس پوشیدن، این اصول و نکات از مد نیفتادنی، ساده و مربوط به زنان در تمام سنین هستند.

۱. لباس کمتر اما بهتر بخرید

فرانسوی‌ها معتقدند که باید همیشه کیفیت را بر کمیت ترجیح بدهید. لباس به سبک فرانسوی برای خانم‌ها هم از این قاعده مستثنی نیست. به عقیده‌ی خانم‌های شیک‌پوش فرانسوی و طراحان مد و پوشاک این کشور، بهتر است که بودجه‌ی خود برای خرید لباس را صرف خرید لباس‌های باکیفیتی کنید که خوش‌دوخت هستند و برای دوخت آن‌ها از بهترین پارچه‌ها استفاده شده است. طبیعتا چنین لباس‌هایی ارزان نخواهند بود. بنابراین، فرانسوی‌ها ترجیح می‌دهند تا به جای چند لباس معمولی و بی‌کیفیت، یک لباس شیک و زیبا داشته باشند که در استایل آن‌ها می‌درخشد.

۲. لباس‌های معمولی و شیک را با یکدیگر ترکیب کنید

در سبک لباس پوشیدن فرانسوی‌ها همیشه سادگی حرف اول را می‌زند. در واقع، خانم‌های فرانسوی همه چیز حتی لباس پوشیدن را ساده می‌گیرند. آن‌ها خود را چندان درگیر قواعد سفت و سخت دنیای مد روز نمی‌کنند. زنان فرانسوی ترجیح می‌دهند تا به جای اینکه همه‌ی لباس‌های غیررسمی خود را به یکباره بپوشند یا بسیار آراسته به نظر برسند، لباس‌های معمولی و شیک را با یکدیگر ترکیب کنند.

۳. برندهای جدید را کشف کنید

فرانسه کشور مردمانی است که به کشف استعدادهای تازه علاقه دارند. این قاعده درباره‌ی دنیای مد و لباس به سبک فرانسوی برای خانم‌ها هم صدق می‌کند. خانم‌های شیک‌پوش فرانسوی معتقدند که باید برندهای جدید را کشف کرد. به اعتقاد آن‌ها یکی از دلایلی که باعث می‌شود همیشه به همان استایل‌های قدیمی اکتفا کنید این است که به برخی از برندهای همیشگی وابسته باشید.

۴. لباس غیر رسمی و راحت را فقط برای باشگاه نگه دارید

شاید اگر در خیابان‌های نیویورک قدم بزنید یا راهی برخی از کشورهای آسیایی مانند کره جنوبی شوید، افرادی را مشاهده کنید که با لباس راحتی قدم می‌زنند اما در پاریس این‌طور نیست. شما هرگز کسی را در پاریس نخواهید دید که با گرمکن ورزشی خود راه برود.

۵. به دنبال رنگ‌های خنثی باشید

زنان فرانسوی معمولا بیش از دو رنگ را به طور هم‌زمان در یک لباس نمی‌پوشند. البته، رنگ شلوار جین آبی از نظر آن‌ها به حساب نمی‌آید.

۶. برای لباس به سبک فرانسوی الگوهایی با برش‌های مناسب را انتخاب کنید

فرانسوی‌ها معتقدند که لباس به سبک فرانسوی برای خانم‌ها باید الگویی متناسب داشته باشد. همه چیز باید کاملا مناسب با اندازه‌ی شما باشد. از نظر آن‌ها لباس فرانسوی نه چندان تنگ، نه خیلی شل، نه چندان کوتاه و نه خیلی بلند است.

۷. برای لباس به سبک فرانسوی بیش از حد از اکسسوری‌ها استفاده نکنید

زنان فرانسوی در لباس‌ پوشیدن و طراحی استایل خود به استفاده‌ی حداقلی از اکسسوری‌ها اعتقاد دارند. به عقیده‌ی آن‌ها، به طور کلی باید استفاده از اکسسوری در استایل خود را به حداقل رساند اما این اکسسوری‌ها باید به یکی از زیباترین و جذاب‌ترین اجزای استایل شما تبدیل شوند.

۸. سادگی مهم است

فرانسوی‌ها در انتخاب لباس هم به سادگی اعتقاد دارند. به عقیده‌ی طراحان مد فرانسوی، شاید استفاده از لباس‌های ساده کمی خسته‌کننده به نظر برسد اما همین لباس‌ها اگر به بهترین شکل در کنار یکدیگر قرار بگیرند، به شما یک استایل شیک و جذاب تبدیل خواهند شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.