رسانه اینترنتی فانیلی

چند مورد از دیدنی‌های چمستان

چمستان یکی از بهترین مناطق گردشگری مازندران زیبا است. در این مقاله به معرفی مکان های دیدنی چمستان می‌پردازیم.

زندگی شهری و پرحاشیه‌ این روزها، هر چند که امکانات را به همراه آورده‌ است، اما مهم‌ترین دارایی، یعنی آرامش را از ما گرفته‌ است. با دور شدن از شهر و ارتباط با طبیعت مقداری از این آرامش از دست رفته، به ما برمی‌گردد. اگر به دنبال لذت بردن از طبیعت هستید مهم است که چه مقصدی را برای سفر خود انتخاب می‌کنید. در این مطلب از مجله اینترنتی فانیلی، دیدنی‌های چمستان را به شما معرفی می‌کنیم.

چمستان کجاست؟

چمستان منطقه‌ای زیبا و جنگلی در مازندران است؛ که در گویش محلی به آن چماسِن یا چَمِستون می‌گویند. چمستان با وسعت ۱۵۴۷ کیلومتر، همه ساله گردشگران زیادی را حتی در فصل‌های سرد به خود جذب می‌کند. به همین خاطر می‌تواند مقصدی مناسب برای سفر شما باشد. چمستان در نوار ساحلی و در جنوب شهر نور قرار گرفته‌ است. این شهر همچنین کوهستانی است و به دلیل پوشش گیاهی خاص خود به منطقه‌ای جذاب برای گردشگری تبدیل شده است.

دیدنی‌های چمستان

در ادامه، چند مورد از جاهای دیدنی چمستان را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

جنگل واز

جنگل واز از دیدنی‌های چمستان و از مناطق باستانی و بسیار قدیمی جنگل‌های هیرکانی است. این جنگل پر از درختان سرو قامت نظیر بلوط، افرا، راش و سایر پوشش‌های گیاهی است و به خاطر مسیر صعب‌العبوری که دارد تقریبا بکر باقی مانده‌ است.

آب گرم معدنی لاویج از دیدنی‌های چمستان

روستای ییلاقی لاویج در ۱۸ کیلومتری جنوب چمستان و در میان دره‌های جنگلی البرز قرار دارد. آب گرم لاویج به دلیل خواص درمانی که برای دردهای استخوان و مفاصل و بیماری‌های پوستی دارد، گردشگران فراوانی را در تمام فصول سال به خود جذب می‌کند. در این منطقه امکاناتی مناسب برای اقامت و استفاده از آب معدنی فراهم آمده‌ است.

پارک جنگلی کشپل

این پارک جنگلی فوق‌العاده در مسیر آب‌گرم لاویج قرار دارد و ده چشمه و انواع درخت نظیر توسکا، افرا، انجیل و ممرز دارد. این پارک جنگلی امکانات رفاهی و آلاچیق نیز دارد. پارک جنگلی کشپل تفرجگاه خوبی است؛ که معمولا آخر هفته‌ها مردم محلی و شهرهای مجاور، آن را به عنوان مقصدی برای پیک‌نیک انتخاب می‌کنند.

دریاچه الیمالات

دریاچه و سد الیمالات در مسیر جاده نور – چمستان و در ۹ کیلومتری شهر نور قرار دارد. دور تا دور این دریاچه را جنگل احاطه کرده‌ است. می‌توانید در این دریاچه قایق‌سواری و ماهیگیری کنید. همچنین بر روی این دریاچه سد الیمالات بسیار دیدنی است. این سد و دریاچه به اسم چمستان نیز شناخته می‌شود.ـ

روستای یوش از دیدنی‌های چمستان

روستای یوش چمـستان از آن روستاهای قدیمی به حساب می‌آید که بافت ساختمان‌های آن شبیه به بناهای تاریخی است، بنابراین در این روستای زیبا علاوه بر طبیعت بکر می‌توانید از بافت خانه‌های آن هم لذت ببرید. جالب است بدانید زادگاه نیما یوشیج، روستای یوش چمـستان است، به همین دلیل گردشگرانی که علاقه‌مند به دانستن زندگینامه شاعران بزرگی چون نیما هستند؛ جذب این روستا می‌شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها