رسانه اینترنتی فانیلی

چند روش خانگی برای از بین بردن خشکی پوست

یکی از مشکلاتی که در فصل پاییز و زمستان بسیار آزاردهنده است، خشکی پوست دست است. این مشکل علاوه‌بر اینکه ظاهر دست شما را زشت کرده، کار کردن با دست را نیز مشکل می‌کند.

از بین بردن خشکی پوست دست یکی از کارهای مهمی است که همه افراد در فصل‌های سرد سال باید انجام دهند. زیرا اگر این مشکل را حل نکنید، با دستانی که همیشه خشک و پوسته‌پوسته است باید به‌سختی کارهای روزانه خود را انجام دهید. همراه رسانه اینترنتی فانیلی باشید.

علت خشکی دست

قبل از اینکه راهکارهایمان را برای از بین بردن خشکی پوست دست شما بیان کنید، باید علت‌های این مشکل را بررسی کنیم. خشکی دست یکی از متداول‌ترین مشکلات بین اکثر افراد است.

این موضوع بیشتر به دلیل تاثیرات محیطی ایجاد می‌شود. اگر به طور مرتب در حال ظرف شستن هستید یا درآب‌وهوایی خشک و سرد زندگی می‌کنید، بیشتر از افراد دیگر مستعد ابتلا به خشکی دست هستید.

خشکی پوست دست در درجه‌ اول ناشی از موارد زیر است:

  • آب‌وهوا
  • محرک‌های محیطی
  • شرایط پزشکی

۵ روش خانگی برای از بین بردن خشکی پوست دست

برای درمان خشکی دست‌های خود، می‌توانید از روش‌های خانگی زیر استفاده کنید:

 از آلوئه‌ورا استفاده کنید

استفاده از آلوئه‌ورا به دلیل داشتن آنتی‌‌بیوتیک و ضدالتهاب باعث رفع بسیاری از مشکلات پوستی می‌شود. آلوئه‌ورا را می‌توانید بدون نسخه خریداری کنید و از آن به‌عنوان یک مرطوب‌کننده طبیعی و بی‌خطر استفاده کنید.

پوست خود را با صابون نشویید

مواد شیمیایی موجود در ترکیبات بیشتر صابون‌ها، دست‌های شما را خشک می‌کنند. به همین دلیل، بهتر است از شوینده‌های غیرصابونی مانند پاک‌کننده‌های مناسب استفاده کنید. همچنین، باید از شستشوی بیش از حد دست‌های خود بپرهیزید.

یکی از کارهایی که بسیاری از افراد انجام می‌دهند و از اشتباه بودن آن اطلاع ندارند، استفاده از صابون است. مواد شیمیایی موجود در ترکیبات بیشتر صابون‌ها، دست‌های شما را خشک می‌کنند.

به همین علت، بهتر است از شوینده‌های غیرصابونی مانند پاک‌کننده‌های مناسب استفاده کنید. همچنین، باید از شستن بیش از حد دست‌های خود دوری کنید.

از دستگاه بخور استفاده کنید

افرادی که مشکلات تنفسی دارند، معمولاً از دستگاه بخور استفاده می‌کنند. دستگاه بخور به طور مؤثر از پوستتان محافظت کرده و در محیط‌های خشک یا فصل زمستان باعث کاهش خشکی پوستتان می‌شود. معمولاً، بهترین مکان برای دستگاه بخور، نزدیک تختخواب است اما می‌توانید در هر قسمت خانه، از آن استفاده کنید.

از بین بردن خشکی پوست دست با لایه‌برداری

طبق تحقیقاتی که انجام شده است، لایه‌برداری سلول‌های مرده، خشک و آسیب‌دیده پوست را از بین می‌برد. شما می‌توانید با محصولات بازاری یا سنگ‌پا این کار را انجام داده و از تأثیر آن شوکه شوید.

شما همچنین می‌توانید با روغن‌زیتون و ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری دانه‌های ریز شکر، یک محلول خانگی ساخته و با کمک آن پوست خود را لایه‌برداری کنید.

از حمام جوی دوسر استفاده کنید

حمام‌کردن با جوی دوسر خام یا پخته شده باعث جوان‌سازی پوست شما می‌شود.  شما می‌توانید جوی دوسر را در لگنی کوچک ریخته و سپس آن را با روغنی طبیعی مانند روغن‌زیتون مخلوط کنید. همچنین، می‌توانید جوی دو سر را در وان پرازآب بریزید و از آن استفاده کنید. این کار پوست‌های مرده و خشک را از بین برده و در نهایت پوستی زیبا و نرم را به شما هدیه می‌دهد. البته یادتان باشد بعد از استفاده حتماً از مرطوب‌کننده استفاده کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.