رسانه اینترنتی فانیلی

هوش مصنوعی در آیفون ۱۶ عملکرد بسیار سریعی خواهد داشت

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، اپل قصد دارد در سیستم عامل iOS 18 و آیفون ۱۶ به طور گسترده از قابلیت‌های هوش مصنوعی استفاده کند. گفته می‌شود این شرکت برای رسیدن به این هدف، پردازنده‌های جدیدی با نام های M4 و A18 توسعه داده است که هسته‌های پردازشی هوش مصنوعی بیشتری نسبت به نسل قبل خواهند داشت. با مجله اینترنتی فانیلی همراه باشید.

در گزارش منتشر شده از طرف Economic Daily News آمده:« تعداد هسته‌های محاسباتی هوش مصنوعی و عملکرد نسل جدید پردازنده‌های M4 و A18 نیز افزایش چشمگیری خواهد یافت و در نتیجه، میزان استفاده از برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی در تمام خطوط محصولات اپل به شدت بهبود می‌یابد.»

بنابراین می‌توان گفت که اپل توجه زیادی به موتور عصبی پردازنده آیفون نشان خواهد داد. برای یادآوری باید بگوییم که تعداد هسته‌های پردازشی موتور عصبی آیفون‌ها در سال‌های گذشته به این شرح است:

  • موتور عصبی ۲ هسته‌ای: آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون X
  • موتور عصبی ۸ هسته‌ای: آیفون XS، آیفون XS مکس و آیفون XR
  • موتور عصبی ۸ هسته‌ای: آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس
  • موتور عصبی ۱۶ هسته‌ای: تمام مدل های آیفون ۱۲
  • موتور عصبی ۱۶ هسته‌ای: تمام مدل های آیفون ۱۳
  • موتور عصبی ۱۶ هسته‌ای: تمام مدل های آیفون ۱۴
  • موتور عصبی ۱۶ هسته‌ای: تمام مدل های آیفون ۱۵

بنابراین همانطور که می‌بینید با وجود اینکه سال‌هاست تعداد هسته‌های پردازشی موتور عصبی چیپست آیفون‌ها تغییر نکرده، ولی از نظر سرعت به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. به عنوان مثال، اپل ادعا می کند که موتور عصبی A17 Pro نسبت به موتور عصبی A16 دو برابر سریعتر است و قادر است تا ۳۵ تریلیون عملیات را در ثانیه پردازش کند. حالا ظاهرا در آیفون ۱۶ قرار است بعد از سالها تعداد هسته‌های پردازشی موتور عصبی هم به طور محسوسی بیشتر شود.

اگر شایعات مبنی بر حضور گسترده هوش مصنوعی در iOS 18 درست باشد، به نظر می‌رسد این قابلیت‌ها حداقل روی آیفون ۱۴ و احتمالاً چندین نسل قبل از آن نیز کار خواهند کرد. موتور عصبی قدرتمندتر که برای آیفون ۱۶ شایعه شده است، به احتمال زیاد برای سازگاری با قابلیت‌های آینده و بهبود عملکرد ویژگی‌های iOS 18 در صورت امکان استفاده خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.