رسانه اینترنتی فانیلی

نای انگیز، آبشاری مبهوت کننده

استان لرستان به داشتن آبشارهای بی‌نظیر و تماشایی در سراسر ایران شهرت دارد. یکی از زیباترین آبشارهای این استان بدون شک آبشار نای انگیز است که زیبایی باور نکردنی‌ای در دل جنگل‌های بلوط زاگرس خلق کرده است.

آبشار نای انگیز یکی از حیرت‌انگیزترین آبشارها و یکی از جاهای دیدنی خرم آباد است که در دل جنگل نای انگیز قرار گرفته است. هرکسی که به این جنگل می‌رود، بدون اینکه در آب این آبشار آب‌تنی کند از جنگل بیرون نمی‌آید. با مجله گردشگری سفری مجازی به دل جنگل نای انگیز داشته باشید.

روستای نای انگیز خرم‌آباد

روستای نای انگیـز یکی از روستاهای زیبای لرستان است که در دامنه رشته‌کوه‌های بلندقامت و استوار زاگرس گسترده شده است. برای رسیدن به این روستا که در جنوب شرق خرم‌آباد واقع‌شده باید به جاده خرم‌آباد به سپیددشت بروید تا به بخش پاپی برسید. پس از طی 45 کیلومتر یک جاده فرعی در سمت چپ شما نمایان می‌شود که شما را به روستای نای انگیـز خواهد رساند. به روستا که رسیدید باید از ماشین پیاده شوید و کوله‌ بر دوش به دل کوه و جنگل بزنید. پس از طی اندکی مسیر و کوهنوردی رد آب جاری در دل صخره‌ها را که بگیرید به آبشار خواهید رسید.

جنگل نای انگیـز کجاست؟

زاگرس رشته‌کوهی منحصربه‌فرد و استثنایی است که نمی‌توان تمام آن را با کوه‌های سربه‌فلک کشیده‌اش دید؛ بلکه این رشته‌کوه زیبا و استوار دارای جنگل‌های بکری است که به جنگل‌های بلوط زاگرس شهرت دارند. در میان این جنگل‌ها با سنجاب‌های زیبایشان که همیشه مشغول بالا رفتن از سروکله درخت‌ها هستند، جنگل نای انگیـز یکی از بکرترین و زیباترین جنگل‌های زاگرس و ایران است.

آبشار نای انگیز کجاست؟

آبشار نای انگیـز که درست در دل جنگل‌های زیبای بلوط زاگرس واقع‌شده، یکی از رویایی‌ترین آبشارهای ایران است که با دیدنش قلب هر طبیعت‌گردی به تپش می‌افتد. برای دیدن این آبشار زیبا و تماشایی باید ابتدا به روستای نای انگیز خرم‌آباد بروید و از آنجا راه جنگل نای انگیز را در پیش بگیرید و با گذشتن از مسیرهای سخت؛ اما فوق‌العاده زیبا خود را به این آبشار زیبا برسانید.

این آبشار که رسیدن به چشمه اصلی آن یعنی چشمه زهی تنها از طریق کوهنوردی امکان‌پذیر است، از کوه‌های هشتاد پهلو نشاءت گرفته و در دل جنگل جاری می‌شود. زیباترین ویژگی این آبشار آن است که به خاطر برخورد با صخره‌های سخت حالت پلکانی پیدا کرده و در مکان فرود آمدن آب آن حوضچه‌ای زیبا شکل گرفته که مکانی عالی برای شنا و آب‌تنی است.

مسیر جنگل نای انگیز و آبشار نای انگیـز

در جاده خرم‌آباد به سمت بخش پاپی بروید. به ایستگاه کمال وند که رسیدید وارد جاده سپیددشت شوید. این جاده به آبشار بیشه می‌رود؛ اما شما باید سه‌راهی آبشار بیشه را رد کرده و از سمت چپ وارد راه سوم شوید. پس از طی شش کیلومتر به روستای نای انگیـز خواهید رسید. در روستا ماشینتان را پارک کنید و به سمت کوه حرکت کنید. پس از طی شش تا هفت کیلومتر پیاده‌روی و کوهنوردی در میان کوه و جنگل به سرچشمه آبشار نای انگیز خواهید رسید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها