رسانه اینترنتی فانیلی

موجوداتی که قلب و مغز ندارند!

در بدن برخی از حیوانات و موجودات قلب وجود ندارد و بدون قلب زندگی می‌کنند. در ادامه موجوداتی که بدون قلب هستند را می‌شناسید.

بعضی از حیوانات هستند که کل زندگی خود را بدون قلب سر می‌کنند. قلبی در بدن آن‌ها برای خون رسانی وجود ندارد. البته همه حیوانات بدون قلب نیستند. حیواناتی که قلب ندارند، به خون رسانی در کل اعضای بدن وابسته نیستند. ممکن است این حیوانات بسیار کوچک باشند و نیازی به این خونرسانی کلی نداشته باشند. بعضی از آن‌ها نیز هیچ گونه اعضای بدن دیگری ندارند و بنابراین نیازی به قـلب هم نیست. مجله اینترنتی فانیلی در این مطلب به معرفی حیواناتی که قلـب ندارند می‌پردازد.

عروس دریایی

عروس دریایی یکی از مخلوقات بسیار زیبا است و هیچ گونه قلـب و هیچ خون رسانی در کل بدنش وجود ندارد. عروس دریایی جز بزرگ‌ترین حیوانات بدون قـلب با فاصله زیاد از لحاظ سایز محسوب می‌شود. نکته جالب توجه این است که این موجود دریایی مغز هم ندارد پس می‌توان آن را موجود بدون قلـب و مغز نامید.

کرم پهن

کرم پهن هیچ جریان خون و هیچ سیستم تنفسی و قلـبی در بدن ندارد. غذا و اکسیژن در بدن کرم پهن با حرکت آن به قسمت‌های مختلف می‌رسد و هیچ منبع پمپاژ خون و تغذیه‌ای در بدن او وجود ندارد.

مرجان

مرجان‌ها حیوانات ساده‌تری هستند. شاید این دسته از موجودات شبیه به گل یا گیاه باشند اما در واقع آن‌ها حیوان هستند. حیوانات رنگی که هیچ گونه رگ خونی و قـلبی در بدن آن‌ها وجود ندارد.

پنج مورد از مخلوقات دریایی دیگر که قلب ندارند

برخی موجودات دریایی دیگر هم بدون قلـب هستند. ساختار این موجودات بسیار ساده است و هیچ گونه اعضایی در بدن آن‌ها وجود ندارد که شامل موارد زیر هستند:

  • ستاره دریایی
  • اسفنج دریایی
  • شقایق دریایی
  • خیار دریایی
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.