رسانه اینترنتی فانیلی

مهارت نه گفتن را بیاموزید!

یک انسان بالغ باید بتواند تا در مواقع نیاز و ضروری به راحتی نه بگوید اما این کار به تکنیک‌های خاصی نیاز دارد.

هفت مهارت نه گفتن را بلدید؟ این تکنیک‌ها به شما کمک می‌کنند تا در حالی که ادب و احترام را رعایت می‌کنید، محترمانه بگویید. نه گفتن یک عمل دشواری است و نیاز به یادگیری و تمرین است. با مجله اینترنتی فانیلی همراه شوید تا با هفت مهارت نه گفتن آشنا شوید.

  • چطور محترمانه نه بگوییم؟

معمولا نه گفتن بسیار سخت است اما با یادگیری هفت مهارت نه گفتن این کار برای شما بسیار آسان می‌شود. در ادامه به بررسی چندین جمله بسیار خوب برای نه گفتن خواهیم پرداخت.7 تکه کلام افراد موفق که همه را جذب می‌کند را بلدید؟

الان خودم اولویت‌های دیگری دارم، نمی‌توانم این کار را انجام دهم.
اگر سرتان خیلی شلوغ است که درگیر درخواست یا پیشنهاد او شوید، جمله‌ی بالا به کارتان می‌آید. این جمله به دیگران می‌فهماند که وقت شما هم اکنون پر است، بنابراین او بایستی دست نگه دارد. اگر می‌خواهید کارتان آسان‌تر شود، می‌توانید به جمله‌تان این را هم اضافه کنید که بر روی چه چیزی مشغول به کار هستید تا او بهتر متوجه شود.

الان زمان خوبی نیست چون من در حال انجام کاری هستم.
ممکن است  پیش بیاید که شما در حال انجام کاری باشید که ناگهان درخواست کمکی از شما می‌شود. اول، به او این اجازه را بدهید که دریابد “الان زمان خوبی نیست” چرا که شما در حال انجام چیزی هستید. دوم، با پیشنهاد زمانی دیگر به او بفهمانید که شما مشتاق به کمک هستید. از این طریق، او احساس بدی نخواهد کرد.

مشتاق به انجام آن هستم، ولی…
این جمله باعث همدلی می‌شود،چون آن شخص متوجه می‌شود ه شما مشتاق کمک هستید و آن فرد را دوست دارید اما توان انجام آن کار را ندارید.

اجازه بده ابتدا درباره‌ی این مسئله فکر کنم، بعد به تو خبر خواهم داد.
این جمله بیشتر شبیه “شاید” گفتن است تا گفتن یک “نه” صاف و پوست‌کنده. اگر علاقه‌مند هستید اما نمی‌خواهید همین الان “بله” را بگویید، از این جمله استفاده کنید. این مورد یکی از بهترین هفت مهارت نه گفتن است.

من فرد مناسبی برای کمک کردن در این مسئله نیستم. چرا از آقا/خانم X  درخواست نمی‌کنی؟
اگر از شما درخواست کمک درباره یک موضوع خاص می‌شود که نمی‌توانید در آن را انجام دهید، به آن شخص اجازه بدهید که متوجه این موضوع شود که به دنبال فرد اشتباهی می‌گردد.

جمله نه، نمی‌توانم، یکی از هفت مهارت نه گفتن است

یکی از راحت‌ترین جملات برای نه گفتن که بسیار کوتاه و مختصر نیز هست.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.