رسانه اینترنتی فانیلی

معبد بهشت؛ خانه فرشتگان!

حتما تابه‌حال نام معابد بسیاری را شنیده‌اید؛ اما معبد بهشت قطعا می‌تواند یک جای متفاوت و اسرارآمیز باشد. این معبد پیونددهنده، تاریخ، فرهنگ، نمادها و افسانه‌های مردم سرزمین اژدها به یکدیگر است.

معبد بهشت یکی از زیباترین معابد جهان است که سفر به آن و دیدن شکوه و زیبایی آن هر انسانی را به وجد می‌آورد. در این مقاله از مجله اینترنتی فانیلی سفری به قلب افسانه‌های شرق جهان داشته باشید.

چه چیزی معبد بهشت را متفاوت کرده است؟

معبد بهشت بانام معبد آسمان در چین شهرت دارد. این معبد زیبا و شگفت‌انگیز را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین شاهکارهای چوبی جهان دانست که حتی در فهرست آثار جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. معماری عجیب این معبد از یک مربع و یک دایره تشکیل شده است که رابطه بین زمین و آسمان را به تصویر می‌کشند. همین سبب شده که خیلی‌ها این معبد را دروازه‌ای برای ورود به بهشت از روی زمین بدانند!

چرا معبد بهشت در چین بسیار مهم است؟

ساخت معبد آسمان به زمان امپراتوری سلسله مینگ برمی‌گردد. شخص امپراتور ژو دی دستور ساخت این معبد را صادر کرده است. بر هر امپراتوری واجب بود که 3 بار در سال به این معبد برود. یک‌بار در اولین روز بهار، یک‌بار در طولانی‌ترین شب سال و یک‌بار هم در سالروز تولد خود باید برای سپاسگزاری و نیایش به این معبد می‌رفتند. نکته جالب و عجیب این است که نشانه مشروعیت امپراتورهای چین بارش و محصول فراوان بوده، پس آن‌ها بیشتر به این معبد می‌رفتند و دعا می‌کردند تا درهای آسمان به رویشان باز شود و خشک‌سالی از کشورشان رخت بربندد.

جاذبه‌های عجیب معبد بهشت

در این معبد سالنی به نام چی نیان وجود دارد که بسیار زیبا و عجیب است. این سالن روی پایه‌های غول‌پیکری از جنس سنگ مرمر قرار گرفته درحالی‌که خود سالن تماما از چوب ساخته شده و در مصالح آن هیچ میخ یا فلزی به کار نرفته است.

یکی دیگر از جاذبه‌های معبد بهشت در پکن می‌توان به محراب یوان چیو اشاره کرد، این محراب به‌صورت یک سکوی دایره‌ای شکل و سه‌طبقه ساخته شده و هدف اولیه از ساخت این معبد دعا برای آب‌وهوای خوب بوده است که توسط امپراتور جیاجینگ و در سال 1550 احداث و در سال 1740 نیز بازسازی شده است.

دیواری که از آن صدای فرشتگان شنیده می‌شود!

در معبد بهشت دیواری وجود دارد که به آن دیوار انعکاس می‌گویند. در قسمتی از معبد دیواری دایره‌ای شکل وجود دارد که اگر روبه‌روی آن بایستید، صدایی خواهید شنید که مردم محلی معتقدند این صدا زمینی نیست و متعلق به فرشته‌ها و آسمان‌هاست.

معبد بهشت چین کجاست؟

این معبد یکی از زیباترین جاهای دیدنی چین است که در جنوب شرقی شهر پکن قرار گرفته است. این نیایشگاه تاریخی متعلق به آئین تائو است؛ اما در میان تمامی چینی‌ها از اعتبار و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.