رسانه اینترنتی فانیلی

قبرستان تولکان؛ قبرستانی درخت آرایی شده و تماشایی

قبرستان های متعددی در جهان وجود دارند که بعضی از آنها قبرستان تاریخی هستند و بعضی بخاطر وجود آرامگاه های مشاهیر بازدید می شوند. اما، قبرستان تولکان اکوادور نه آنقدر باستانی است که ارزش باستان شناسی داشته باشد و نه آرامگاه فرد مهمی را در خود جای داد، بلکه بوته های آراسته و طراحی شده آن هستند که چشم بینندگان را می گیرند.

قدمت قبرستان درخت آرایی شده تولکان چیزی نزدیک به صد سال بوده و جایگزین قبرستان قدیمی تولکان شده است.
این بوته های آراسته که در قبرستان تولکان اکوادور می بینید، بوته های درخت سرو هستند که به شکلی استادانه پیراسته شده اند. شهرت قبرستان هم بخاطر همین بوته های آراسته شده است. مساحت کلی قبرستان 4 هکتار بوده و در شمال شرقی شهر قرار دارد. سال 1923 که قبرستان اصلی شهر دچار زلزله شد، نیاز به ساخت یک قبرستان جدید نیز احساس گردید. طبق قانون، باید مکانی را انتخاب می کردند که خارج از شهر باشد تا بیماری های واگیردار شیوع پیدا نکنند. شهردار وقت این مکان را که بخاطر داشتن خاک آهکی محل مناسبی برای رشد درخت سرو بود، انتخاب کرد.

خوزه ماریا فرانکو گوئررو، آن زمان مدیر پارک های تولکان در شهرداری بود و تصمیم گرفت تا برای استفاده از خاک مناسب این قبرستان، در آن درخت سرو بکارد. با رشد درختان سرو که در حال حاضر نیمی از قبرستان را پوشانده اند، تصمیم گرفته شد تا آنها را به شکل بوته های آراسته در بیاورند و برای این کار، از توتم های پیشا کلمبیایی، آگوستینی و عربی الهام گرفتند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها