رسانه اینترنتی فانیلی

فواید گلیسیرین برای پوست

ویژگی مهم گلیسیرین که به نام بی رنگ و مایع نیز شناخته می‌شود، این است که گفته می‌شود برای بسیاری از نقاط بدن انسان از سلامت پوست گرفته تا سلامت مو مفید است.

فواید شوکه کننده گلیسیرین برای پوست آن‌قدر زیاد است که فرقی نمی‌کند که پوست شما از کدام نوع است؛ چرب حساس یا خشک، اگر با گلیسیرین از آن مراقبت می‌کنید، از مزایای زیادی برخوردار خواهید شد. همراه رسانه اینترنتی فانیلی باشید تا این فواید باور نکردنی را به شما بگوییم.

فواید شوکه کننده گلیسیرین برای پوست

کار گلیسیرین هیدراته نگه داشتن پوست است بدون اینکه در عملکرد سایر مواد موجود در محصولات مراقبت از پوست، تداخلی ایجاد کند. ۷ فایده گلیسیرین به شرح زیر است:

رطوبت بخشی

از آنجایی که گلیسیرین به دلیل خاصیت حفظ رطوبت شناخته شده است؛ فواید زیادی برای پوست دارد. به لطف این ویژگی، گلیسرین پوست را مرطوب می‌کند و مخصوصا برای افرادی که پوست خشک دارند، مفید است. به دلیل خاصیت حفظ رطوبت، برای افرادی که مو و پوست سر خشک دارند نیز مفید است. موها را بسیار سالم‌تر و درخشان‌تر نشان می‌دهد.

ثابت کننده آرایش

یکی از فواید شوکه کننده گلیسیرین برای پوست پابت نگه داشتن آرایش است. هنگامی که قبل از آرایش به درستی استفاده شود، یک اثر ثابت کنندگی آرایش ایجاد می‌کند.

ضدعفونی کننده

از فواید شوکه کننده گلیسیرین برای پوست می‌توان به ضدعفونی کنندگی پوست است. از آنجایی که گلیسیرین خاصیت ضدعفونی کننده دارد، برای بسیاری از عفونت‌ها و زخم‌های پوست مفید است. به لطف این ویژگی، روند بهبود بیماری‌های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس را که اغلب تجربه می‌کنند، تسریع می‌کند.

تقویت ناخن‌ها

گـلیسیرین اثر تقویتی روی ناخن‌ها دارد. این یک راه حل عملی برای کسانی است که اغلب ناخن‌هایشان شکسته می‌شود.

جلوگیری از ترک خوردن پوست

جلوگیری از ترک خوردن پوست یکی دیگر از فواید شوکه کننده گـلیسیرین برای پوست است. گـلیسیرین از ترک خوردن لب‌ها جلوگیری می‌کند. به لطف خواص ضد عفونی کنندگی آن، از بهبود سریع زخم‌های روی پوست سر نیز پشتیبانی می‌کند. روند بهبود زخم‌هایی مانند آفت در دهان را نیز تسریع می‌کند.

 ضد آفتاب سوختگی

از آن جایی که گـلیسیرین اثر یکسان کننده بر رنگ پوست دارد؛ در مبارزه با آفتاب سوختگی موثر است. افرادی که آرنج تیره دارند نیز می‌توانند از این ویژگی بهره‌مند شوند. علاوه بر تیره شدن روی آرنج، به نرم شدن پوست سفت شده آرنج و پاشنه پا و بازگرداندن آنها به ظاهر سالم قدیمی کمک می‌کند.

خاصیت پاکسازی پوست

مشخص است که از گـلیسیرین در پاکسازی گوش نیز استفاده می‌شود. هنگامی که گـلیسیرین به طور منظم استفاده می‌شود، راه حلی برای مشکلات پوستی مانند پینه است که اغلب روی پاها تجربه می‌شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها