رسانه اینترنتی فانیلی

غار قاتل کرمانشاه را بشناسیم

تصور بیشتر ما از غارها، حفره‌ای است که در دل کوه‌ها پدید آمده، قندیل‌های زیبایی از سقفش آویزان است و البته خفاش دارند! اما غارهای منحصربه‌فرد زیادی هم هستند که با غارهای معمولی دیگر فرق دارند و گاهی غارنوردی در آن‌ها حتی به قیمت از دست دادن جان تمام می‌شود.

مکان‌های رمزآلود و اسرارآمیز در سراسر دنیا وجود دارند که گاه داستان‌ها و افسانه‌هایی پشت آنها است و گاه به صورت علمی توجیه می‌شوند. با رسانه اینترنتی فانیلی همراه باشید تا به کرمانشاه، به رشته‌کوه زاگرس سفر کنیم و با یکی از عجیب‌ترین غارها، مرسوم به غار قاتل مکانی که افراد بسیاری را در خود دفن کرده است، آشنا شویم.

خطرناک‌ترین غار ایران

تا به حال به این فکر کرده‌اید که خطرناک‌ترین غار ایران در کدام شهر قرار دارد و چرا به آن لقبی هول‌انگیز داده‌اند؟ درست است که اسم کرمانشاه ما را یاد بیستون می‌اندازد، اما این شهر جاذبه‌های توریستی معروف دیگری مثل غار پرآو دارد، غاری که غارنوردی در آن آنقدر خطرناک است که تا به حال ۵ نفر جانشان را در راه کشف آن از دست داده‌اند.

این غار به شکل عمودی است و بر روی کوه‌های بلند قرار گرفته و برای رسیدن به ورودی آن باید به ارتفاع بیش از ۳ هزار متری کوه پرآو بروید.

ماجرای کشف غار قاتل

انگلیسی‌ها و بعد از آن لهستانی‌ها اولین کاشفان این غـار بودند. غارنوردان زیادی کنجکاو شده بودند که بدانند در این غار چه خبر است، برای همین گاهی به صورت فردی و گاهی هم دسته‌جمعی برای غارنوردی به سمت این غـار می‌رفتند ولی هر بار موقعیت سخت غار، مانعی جدی برای موفقیت بود.

سال ۱۳۷۲ دو نفر از غارنوردان حرفه‌ای پا به این غـار مخوف می‌گذارند و بعد اینکه ۱۲ روز را در غـار می‌گذرانند، به نقطه انتهایی آن می‌رسند. بعد از این موفقیت، انگار ترس غارنوردان هم ریخته و درهای غـار به روی همه باز شد.

از این پس کنجکاوی، غارنوردان زیادی را به این غـار کشاند و در پی همین غارنوردی‌ها ۵ نفر به کام مرگ رفتند. البته برای افرادی هم حادثه‌هایی پیش آمد اما در نهایت نجات پیدا کردند.

غارنوردان زیادی دوست دارند که به داخل این غـار تاریک بروند و جذابیت‌های پنهان آن را از نزدیک ببینند. رسیدن به انتهای این غـار برای غارنوردان به شیرینی رسیدن به قله کوه‌های صعب العبور است، با این حال کانال‌های بسیار باریک غـار افراد زیادی را از ادامه راه منصرف کرده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.