رسانه اینترنتی فانیلی

عوارض رژلب دائم

یکی از تکنیک‌های آرایش دائمی که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است، رژلب دائم است. البته تکنیک‌های آرایش دائم، دائمی نیستند و نیمه‌ دائمی محسوب می‌شوند اما چون ماندگاری نسبتا طولانی دارند، به آن آرایش دائم می‌گویند. در ادامه با رژلب دائم و عوارضی که ممکن است داشته باشد، بیشتر آشنا می‌شوید. با مجله اینترنتی فانیلی همراه باشید.

رژلب دائم چیست؟

رژلب دائمی نوعی روش تتوی زیبایی نیمه‌دائمی است که با وارد کردن رنگدانه‌ها به لب‌ها با استفاده از سوزن‌های ریز انجام می‌شود.

این روش گاهی اوقات تتوی لب نیز نامیده می‌شود اما بیشتر یک روش آرایش برای بهبود ظاهر لب است تا هنر سنتی تتو. رژلب دائمی لب با تغییر رنگ و شکل لب‌ها برای ایجاد لب‌هایی با ظاهر جوان‌تر انجام می‌شود.

لب های هر کسی متفاوت است و هیچ معیار زیبایی ثابتی برای آن وجود ندارد. اما اگر دوست دارید ظاهر یا رنگ لب‌هایتان را تغییر دهید، ممکن است به انجام تتوی لب یا رژلب دائمی علاقه داشته باشید.

با این حال، جنبه‌های زیادی از این روش وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، از جمله:

 • میزان تحمل درد توسط شما
 • بودجه‌ای که در نظر دارید
 • عوارض جانبی احتمالی

در ادامه آنچه باید در مورد رژ لب دائمی بدانید، آورده شده است. قبل از تصمیم‌گیری حتما این نکات را در نظر بگیرید.

رژلب دائمی چطور انجام می‌شود؟

روش اجرای رژلب دائم شبیه تتوی لب است و به روش زیر انجام می‌شود:

۱. فرد متخصصی که این کار را انجام می‌دهد، لب‌های شما را بی‌حس می‌کند تا درد و ناراحتی کمتری احساس کنید.

۲. در حالی که منتظر اثرگذاری کامل عامل بی‌حس‌کننده هستید، متخصص مربوطه شکل و رنگ موردنظر شما برای ظاهر نهایی لب و همچنین طرح‌هایی را که به تأیید شما نیاز دارد بررسی می‌کند.

۳. سپس با استفاده از سوزن‌های کوچک، رنگدانه‌ای با ظاهر طبیعی به لب‌های شما وارد می‌کنند. این کار در چندین لایه انجام می‌شود تا یک رنگ یکنواخت روی لب‌های شما ایجاد شود.

۴. در کل، این فرآیند می‌تواند بین ۱ تا ۳ ساعت طول بکشد.

آیا رژلب دائمی درد دارد؟

قبل از انجام این کار، یک محصول بی‌حس‌کننده روی لب‌های شما استفاده می‌شود تا درد و ناراحتی را به حداقل برساند.

هرچه میزان تحمل درد شما کمتر باشد، ممکن است بیشتر احساس ناراحتی کنید. با این حال، برخی از افراد ممکن است اصلاً درد زیادی احساس نکنند. برای کاهش احتمال احساس درد، ممکن است قبل از انجام این کار، مصرف استامینوفن یا مسکن‌های دیگر به شما توصیه شود.

از مصرف ناپروکسن، ایبوپروفن یا آسپرین از قبل و همچنین مکمل‌هایی مانند روغن ماهی، سیر، جینکو و ویتامین E خودداری کنید؛ این‌ها می‌توانند خونریزی و کبودی محل انجام تتو را افزایش دهند.

این روش چقدر دائمی است؟

رژلب دائمی برخلاف اسمی که دارد، یک روش نیمه‌دائمی در نظر گرفته می‌شود. یعنی برای حفظ نتایج آن باید هر چند سال یکبار این روند را تکرار کنید.

لایه‌برداری مکرر لب، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سیگار کشیدن، همگی می‌توانند رنگدانه‌های تزریق‌شده را سریع‌تر از بین ببرند.

عوارض جانبی احتمالی و اقدامات احتیاطی

رژلب دائم همان عوارض و خطرات تتوی سنتی را به همراه دارد. عوارض جانبی جزئی قابل انتظار است، اگرچه با بهبودی لب‌های شما، این عوارض کاهش می‌یابد. این عوارض شامل موارد زیر است:

 • تورم
 • کبودی
 • درد

بدون مراقبت و درمان مناسب، لب‌های شما ممکن است عفونی شوند. اگر متوجه این علامت‌ها شدید با پزشک تماس بگیرید:

 • تورم بیش از حد
 • بدتر شدن درد
 • ایجاد چرک در لب‌ها

عفونت شدید نیز ممکن است باعث تب و لرز شود.

سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • خارش
 • کهیر
 • جای زخم
 • برجستگی‌های پوستی
 • رنگ غیر یکنواخت
 • بیماری‌های منتقله از طریق خون بر اثر استفاده از تجهیزات مشترک

التیام و بهبودی رژلب دائم و مراقبت پس از آن

روند بهبودی این روش شبیه به تتو است. تورم و قرمزی را بعد از تتو مشاهده خواهید کرد که می‌توانید با کمپرس یخ یا سرد به درمان آن کمک کنید. اگرچه ممکن است فکر کنید که بانداژ کردن لب‌هایتان بهتر است، اما برای کسب بهترین نتیجه باید اجازه دهید آن‌ها در هوا خشک شوند.

همانطور که لب‌های شما شروع به التیام پیدا کردن می‌کنند، پوست آن حدود یک هفته پوسته پوسته می‌شود. این پوسته‌ها را جدا نکنید چون ممکن است باعث ایجاد زخم و غیریکنواخت شدن رنگ لب‌ها شود.

برای تسکین و محافظت از لب از وازلین روی لب‌ها استفاده کنید.

همچنین بهتر است برای چند هفته تا بهبودی لب‌هایتان، از تمرینات شدید اجتناب کنید. در این مدت از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید. اگر لب‌هایتان تیره‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کردید، نگران نباشید. این یک عارضه‌ی جانبی طبیعی است که با بهبودی لب‌های شما از بین می‌رود.

انتظار داشته باشید تا حدود یک ماه طول بکشد تا نتیجه‌ی کامل و نهایی رژلب دائم را مشاهده کنید. ممکن است متخصص زیبایی که این کار را برای شما انجام داده، در این مدت، یک بار برای بررسی شرایط، با شما قرار ملاقات بگذارد.

برای دستیابی به رنگ دقیق مورد نظر، ممکن است پس از چند ماه به یک جلسه ترمیم هم نیاز باشد.

رژلب دائم قبل و بعد از اجرا

تغییری که در این روش می‌توانید انتظار داشته باشید، کمی تغییر در شکل لب‌ها و تغییر رنگ آن‌ها است. پیش از انجام این کار می‌توانید با متخصص مربوطه در مورد رنگ آن به توافق برسید. رژلب دائم صورتی، رژلب دائم رنگ گوشتی و رژلب دائم کالباسی از محبوب‌ترین رنگ‌ها هستند ولی رنگ نهایی تا حد زیادی به کیفیت پیگمنتی که تزریق می‌شود و رنگ لب‌های شما بستگی دارد.

چگونه بهترین فرد را برای انجام این کار انتخاب کنیم؟

در حالی که رژلب دائم در واقع همان تتوی روی لب است، این روش معمولاً توسط متخصص زیبایی یا تکنسین تتوی زیبایی انجام می‌شود نه تتو آرتیست‌های سنتی.

به این دلیل است که زیبایی‌شناسان به این توانایی مجهز شده‌اند که به شما کمک می‌کنند لب‌های شما ظاهری جوان‌تر داشته باشد و حتی کمی شکل آن را تغییر می‌دهند؛ نه‌ اینکه فقط رنگ آن را عوض کنند.

هنگامی که به‌دنبال ارائه‌ دهنده‌ی این خدمات هستید، مطمئن شوید که دارای مجوزهای لازم باشند و به‌اندازه‌ی کافی تجربه داشته باشند. همچنین باید بتوانید مجموعه‌ای از نمونه‌کارهای آن‌ها را ببینید تا بررسی کنید که آیا تبحر کافی دارند یا نه.

رژلب دائمی باید فقط در یک مرکز مراقبت از پوست یا مطب پزشکی انجام شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.