رسانه اینترنتی فانیلی

صاحبان گرانترین و لوکس ترین هواپیمای شخصی

هواپیماهای فوق لوکسی که در این لیست به آن‌ها پرداخته می‌شود به حدی گران هستند که بسیاری از سلبریتی و تاجران نیز قدرت خرید آن را ندارند و در واقع این هواپیماهای شخصی برای تعداد افراد مشخصی ساخته می‌شوند.

زمانی که صحبت از لوکس‌ترین و گران‌ترین هواپیمای شخصی در دنیا می‌شود، باید بدانید جت های شخصی هیچ جایی در لیست ما ندارند! در واقع لوکس‌ترین و گران‌ترین جت‌ها نیز توسط دو کمپانی هواپیمایی بزرگ جهان، بوئینگ و ایرباس ساخته می‌شود. در این مطلب می‌خواهیم چند جت شخصی و لوکس دنیا را بشناسیم و با صاحب گران ترین هواپیمای شخصی در جهان آشنا شویم. با مجله اینترنتی فانیلی همراه باشید.

660 میلیون دلار:  Air Force One

رتبه نخست مجموعه گران ترین هواپیمای شخصی جهان در سال 2022 متعلق به ایر فورس وان (Air Force One) است با قیمت 660 میلیون دلار. در حال حاضر دو نمونه ایر فورس وان وجود دارد. «ایر فورس وان» عنوانی رسمی و شناخته شده برای هواپیمایی است که رئیس جمهور آمریکا را سوار می‌کند.

600 میلیون دلار: ایرباس A380 ولید بن طلال Airbus A380

ولید بن طلال، شاهزاده سعودی که به عنوان ثروتمندترین شخص این کشور هم شناخته می‌شود، برای خرید یک فروند ایرباسA380، بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان اقدام کرد و خواهان سفارش‌سازی تمام و کمال آن شد. نتیجه کار، تبدیل یک هواپیمای مسافربری به یک کاخ سلطنتی مجلل است که بدون شک در لیست گران ترین هواپیمای شخصی در دنیا قرار می‌گیرد.

500 میلیون دلار: ایرباس A340-300

ایرباس A340-300 متعلق به میلیاردر روسی آلیشر عثمانوف (Alisher Usmanov) با ارزش 500 میلیون دلار است. ثروت خالص آلیشر عثمانوف در سال 2022 حدود 19.5 میلیارد دلار تخمین زده شده و در لیست 100 ثروتمند دنیا قرار دارد. عثمانوف علاوه بر ایرباس A340-300، چندین جت شخصی دیگر نیز دارد، اما هواپیمای مورد علاقه او همین ایرباس است. او حتی نام پدرش، بورخان را نیز بر روی بدنه هواپیما حک کرده است.

367 میلیون دلار: بوئینگ Boeing 747-8 VIP

بوئینگ 747-8 VIP با فضایی بسیار بزرگ به مساحت 445 متر مربع، جزو لوکس‌ترین هواپیماهای جهان و یکی از بزرگ‌ترین و پرظرفیت‌ترین جت‌های جهان به‌شمار می‌رود. جوزف لائو (Joseph Lau) سرمایه‌دار املاک و میلیاردر هنگ کنگی و صاحب این جت، بیش از 214 میلیون دلار برای سفارش‌سازی و تزیینات این هـواپیما هزینه کرده تا این بوئینگ به یک هواپیمای لوکس تبدیل شود.

366 میلیون دلار: ایرباس Airbus ACJ350 XWB

ایرباس ACJ350 XWB یکی از پیشرفته‌ترین و لوکس‌ترین هـواپیمای شخصی در جهان است که با بدنه فوق عریض ساخته می‌شود و این ویژگی سبب شده تا این هـواپیما شبیه به یک قصر متحرک درآید که در آسمان‌ها جولان می‌دهد. البته که توصیفات از میزان زیبایی و لوکس بودن این هـواپیما قابل بیان نیست. طراحی این هـواپیما با الهام از طبیعت است، برای مثال بال هـواپیما برای دستیابی به حداکثر بازده آیرودینامیکی از بال پرندگان تقلید کرده است..

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.