رسانه اینترنتی فانیلی

شهری که مردم آن تبدیل به سنگ شدند!

پمپئی شهری است باستانی که از دل خاکسترهای آتشفشانی سربرآورده است. اجساد کشف‌شده در این شهر، حقایقی جالب در مورد تاریخ و واقعیات روم باستان را نشان می‌دهد.

پمپئی یکی از جاذبه‌های تاریخی و ارزشمند ایتالیا است. این جاذبه هر ساله مورد بازدید بسیاری از گردشگران مشتاق قرار می‌گیرد. آن‌ها دوست دارند کمی بیشتر با تاریخچه این شهر و فاجعه‌ای که نابودی آن را رقم زد، آشنا شوند. با ما در رسانه اینترنتی فانیلی همراه شوید تا با شهر پمپئی در ایتالیا آشنا شوید.

شهر پمپئی در ایتالیا

فوران آتشفشان وزوو، این شهر و بسیاری دیگر از شهرها و روستاهای دور و نزدیک را تخریب کرده و جان بسیاری را گرفت. این شهر مقصدی ایده‌آل برای عاشقان دنیای گردشگری سیاه است. جایی که هنوز هم در آن ردی از ترس مرگ و میر باقی مانده است. به‌خصوص اگر به بازدید اجساد سنگ شده از قربانیان این فاجعه مرگبار برویم که در میان خاکسترهای آتشفشانی برای قرن‌ها از نظر پنهان مانده بودند.

کسانی که سنگ شدند

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این شهر، اهالی آن هستند که به سنگ تبدیل شده‌اند. در پی رخ دادن این فوران آتشفشانی، ابتدا گازی سمی در منطقه پخش شد. این گاز منجر به کشته شدن تمامی جانداران شهر شد. مردم و حیواناتی که در حال فرار بودند، در گوشه و کنار خانه‌ها و خیابان‌ها افتاده و جان سپردند. در ادامه لایه‌ای از خاکستر روی همه چیز را پوشانده و سپس مواد مذاب روی خاکستر را فرا گرفت.

پس از فوران دود و خاکستر، مواد مذاب این کوه آتشفشان شروع به فوران کرد. بنا به شدت و گسترش مواد مذاب، به نظر می‌رسد فوران این مواد ۹ مایل (برابر با حدودا ۱۴.۵ کیلومتر) به سوی آسمان پرتاب شده و همانند باران بر سر شهر و مردم آن فرود آمده است. مردم این شهر فرصت فرار کردن را پیدا نکردند و در چندین دقیقه به کام مرگ فرورفتند.

خانه‌های پمپئی

بسیاری از خانه‌ها و ویلاهای این شهر و آثار باستانی آن به‌طور کامل و دست نخورده توسط کاوشگران و باستان‌شناسان از دل خاک بیرون آورده شد. شهر پمپئی با ثبت در میراث جهانی یونسکو به عنوان تنها شهر باستانی که بدون هیچ‌گونه دست‌خوردگی، سالم مانده است توانسته یکی از بهترین جاذبه‌های ایتالیا باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.