رسانه اینترنتی فانیلی

شهرهای عجیب ایران!

تنها آداب‌و‌رسوم فرهنگ‌ها و اقوام مختلف نیست که ممکن است بعضی اوقات به نظرمان عجیب و غریب باشد. بعضی از شهرها ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که باعث شده است به‌عنوان عجیب‌ترین شهرهای ایران شناخته شوند.

در یکی از شهرهای ایران کولر وجود ندارد، در یکی دیگر از این شهرها هیچ گورستانی نیست و در یک شهر دیگر، هیچ کوچه‌ای دیده نمی‌شود. می‌خواهیم در ادامه این متن از رسانه اینترنتی فانیلی تعدادی از شهرهای عجیب ایران را معرفی کنیم تا بیشتر از قبل با آن‌ها آشنا شوید.

اندیمشک، شهر سدهای جهانی

اندیمشک تنها شهری است که سه سد جهانی در آن وجود دارد و باعث شده است این شهر به یکی از عجیب‌ترین شهرهای ایران تبدیل شود. سدهای کرخه، دز و بالا‌رود بیش از ۸۰ درصد از برق مورد نیاز شهرهای ایران را تامین می‌کنند.

پاوه، شهر بدون چراغ قرمز

پاوه در نزدیکی مرز ایران و عراق قرار گرفته است و به شـهر «هزار ماسوله» شهرت دارد. جالب است بدانید در این شـهر هیچ چراغ قرمزی وجود ندارد و همین موضوع باعث شده است این شـهر یکی از شهرهای عجیب در ایران باشد.

لار، شهر بدون کوچه

لار تنها شـهر خاورمیانه است که کوچه ندارد. بعد از زلزله‌ای که در آن رخ داد به ویرانه‌ای تبدیل شد و در زمان نوسازی شـهر، آن را به‌صورتی ساختند که هیچ کوچه‌ای در آن وجود ندارد و همه خیابان‌هایش اصلی هستند و به ‌هم می‌رسند.

چالدران، شهر بدون کولر

چالدران یکی از شهرهای عجیب است که در خانه‌های آن کولر وجود ندارد، حتی در روزهای گرم تابستان نیازی به روشن کردن کولر در خانه‌های این شآهر نیست. این شـهر بین کوه‌های زاگرس و نزدیک به پارک‌های جنگلی اطراف کوهستان قرار دارد، به همین دلیل آب‌و‌هوای خیلی مطبوع و خنکی دارد.

اردکان، شهر ثروتمندها

اردکان یکی از شهرهای عجیب در ایران است که به شـهر ثروتمندها شـهرت دارد. مردم اردکان جزو مرفه‌ترین مردم ایران‌ به شمار می‌روند.

فردوس، شهر امن

فردوس دومین شـهر امن در جهان شناخته شده است. در این شـهر آمار دزدی و سرقت وجود ندارد و مردم به راحتی در خانه‌ها یا ماشین‌هایشان را باز می‌گذارند و نگران سرقت وسایل خود نیستند.

اسفراین، روستای نابیناها

روستای اسفراین که از توابع شـهر اسفراین است یکی از شهرهای عجیب در ایران است، دلیل آن نابینا به دنیا آمدن ساکنین آن است. برخی از حیوان‌های این منطقه مثل گاو و گوسفندها هم نابینا متولد می‌شوند.

جلفا، شـهر بدون گورستان

در این شـهر هیچ گورستانی وجود ندارد و افرادی را که فوت می‌کنند، برای دفن کردن به روستاهای اطراف می‌برند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.