رسانه اینترنتی فانیلی

سه مورد از زیباترین جاذبه های گردشگری جهان

کره خاکی ما پر از جاذبه‌هایی است که هرکسی ممکن است با دیدن آن‌ها حس کند پا به سیاره‌ دیگری به‌جز زمین گذاشته است. زیبایی بعضی از مکان‌ها آنچنان چشم‌نواز است که هر بیننده‌ای را جادو می‌کند.

زیباترین جاذبه های گردشگری جهان را در هر گوشه و کناری از این کره خاکی می‌توان دید. این مکان‌ها هم درست مانند زیباترین سواحل دنیا دارای ویژگی‌های خاصی هستند که آن‌ها را در دنیا متمایز کرده است. با رسانه اینترنتی فانیلی همراه باشید تا با این جاذبه‌های زیبای دنیا آشنا شوید.

زیباترین جاذبه های گردشگری جهان

در دنیا نقاط زیادی وجود دارد که هرکدام به خاطر یک ویژگی خاص و منحصر به فرد شهرت یافته‌اند. برای دیدن هر کدام از این مکان‌ها باید به یک گوشه از دنیا سفر کنید؛ اما باور کنید این مکان‌ها آنچنان زیبا و جذاب هستند که دیدن هرکدام از آن‌ها شما را به وجد می‌آورد. در ادامه مطلب به معرفی این مکان‌ها خواهیم پرداخت.

سالار د یونی بولیوی یکی از 10 جاذبه گردشگری برتر جهان

یکی از عجیب‌ترین مکان‌های روی زمین بدون شک منطقه سالار د یونی یا سالار د ایونی بولیوی است که لقب بزرگ‌ترین آینه طبیعی جهان را بر دوش می‌کشد. 50 تا 70 درصد ذخیره لیتیوم دنیا در این دریاچه نمک ذخیره شده است. در فصول بارانی، سطح قسمت‌های نمکی با آب کم عمقی پوشیده می‌شود، زیرا باران جایی برای نفوذ ندارد. این چند میلی‌متر آب تأثیر خیره‌کننده‌ای بر منظره دارد و سطح سالار د اویونی را به یک آینه بی‌پایان تبدیل می‌کند. انعکاس خیره‌کننده نور خورشید، آسمان، ابرها و فلامینگوهای صورتی در سطح این دریاچه کم عمق آن را به یکی از عجیب‌ترین نقاط روی زمین تبدیل کرده است.

کوه تیانزی چین یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری جهان

چین سرزمین شگفتی‌ها است. این اژدهای باستانی که پس از چندین سال از خواب بیدار شده و قصد بلعیدن جهان را دارد، دارای مکان‌ها و مناظری است که دیدن آن‌ها هرکسی را جادو می‌کند. کوه تیانزی این کشور که افسانه‌های بسیاری در پشت آن وجود دارد حاصل سیصد میلیون سال فرسایش صخره‌های رسوبی است. دریای ابرها، درخشش مهتاب، پرتوهای آفتاب و مناظر برفی و زمستانی این منطقه چنان عجیب و رویایی هستند که با دیدن آن‌ها حس می‌کنید به جهان دیگری وارد شده‌اید. این منطقه الهام بخش ساخت فیلم‌های بسیاری مانند فیلم معروف آواتار بوده است.

جنگل بامبو ژاپن یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری جهان

در شمال غربی کیوتو در منطقه آراشیما در ژاپن یک جنگل بسیار عجیب وجود دارد که با نام جنگل بامبو ساگانو شناخته می‌شود و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری جهان است. طبیعت بکر و فوق‌العاده زیبای این جنگل با صدای چشمه‌ها و رودهایی که از در دل آن جاری است همراه صدای جیرجیرک‌ها و خش خش دل‌انگیز برگ‌ها سبب شده این مکان به یکی از جادویی‌ترین و آرامش‌بخش‌ترین مکان‌های روی زمین تبدیل شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها