رسانه اینترنتی فانیلی

سفیدی و درخشندگی دندان با ذغال!

این روز‌ها استفاده از زغال فعال، برای سفید کردن دندان‌ها در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی، بسیار محبوب است.

سفید کردن دندان با زغال با تبلیغات فراوان بلاگر‌ها و اینفلوئنسرها این روزها بسیار رایج شده است. یکی از محصولات پر طرفدار و البته پر بحث در بین محصولات بهداشتی خمیر دندان زغالی است که تبلیغات گسترده‌ای هم در رسانه‌های مختلف انجام داده است و به دلیل اینکه به غیر از انواع ماسک‌ها به‌صورت خوراکی استفاده می‌شود، باید از نظر سلامتی کاملا تضمین شود. همراه رسانه اینترنتی فانیلی باشید.

زغال فعال چیست؟ همه چیز درباره زغال فعال!

برخی از افراد گمان می‌کنند که زغال فعال همان زغال معمولی است که از آن برای پخت غذا استفاده می‌شود. اما زغال فعال برای دندان که در اصطلاح به آن، زغال چوب هم می‌گویند کربن و خاکستر باقی‌مانده از سوختن بسیار آرام مواد طبیعی (چوب، هسته زیتون و پوست نارگیل) در محیطی بدون اکسیژن است. این سوختن تا زمانی‌که آب و دیگر عناصر تبخیر شونده از ماده طبیعی حذف شوند ادامه می‌یابد. زغال فعال بدون بو و بدون طعم بوده و دارای روزنه‌های بسیار ریزی است که آب و سایر مایعات را از خود عبور می‌دهد. شما می‌توانید زغال فعال را به صورت قرص یا پودر از مراکز و داروخانه‌های معتبر خریداری کنید.

روش سفید کردن دندان با زغال؛ دندان خود را با زغـال سفید کنید

برای سفید کردن دندان‌های خود با زغـال، باید ابتدا آن را به صورت کپسول از دارو‌خانه‌های معتبر و مطمئن تهیه کنید. به طور کلی دو راه برای تهیه زغـال فعال برای دندان وجود دارد:

  • ابتدا یک حوله یکبار مصرف زیر کپسول زغـالی بیاندازید، زیرا در روش سفید کردن دندان با زغـال، امکان لک شدن میز و پارچه وجود دارد. سپس کپسول زغـال را باز کرده و پودر سیاهرنگ آن را در کاسه‌ای ریخته و با آب مخلوط کنید. حالا مسواک را در خمیر به‌دست آمده زده و روی دندان‌های خود بکشید. بعد از چند دقیقه دهان خود را کاملا با آب شسته و نتیجه را ببینید.
  • ابتدا مسواک خود را خیس کرده و آن را روی حوله یکبار مصرف قرار دهید؛ سپس کپسول را باز کرده و زغـال درون آن را روی مسواک خیس بریزید. حالا برای چند دقیقه به صورت عادی دندان‌های خود را مسواک بزنید. بعد از گذشت دقایقی دهان خود را کاملا با آب بشویید تا اثر زغـال و مواد سیاه از دهان شما خارج شوند.

آیا سفید کردن دندان با زغـال ضرر دارد؟

مطالعات علمی زیادی در زمینه عوارض زغـال فعال برای دندان انجام نشده است؛ اما تحقیقاتی کلی نشان داده که زغـال فعال یک ماده ساینده بسیار قوی بوده و با همین ویژگی، جرم‌ها و لکه‌های سطحی را از دندان شما پاک می‌کند. اما استفاده بیش از حد از ذغال فعال می‌تواند، مینای دندان‌ها را ساییده و عاج زرد‌ رنگ دندان را به نمایش بگذارد. در مواردی هم ممکن است زغـال فعال، لکه‌های خاکستری یا سیاهرنگی را روی دندان و لثه‌ها ایجاد کرده و باعث درد و حساسیت شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.