رسانه اینترنتی فانیلی

روشی ساده برای کاشت خیار

افرادی که به کاشت گیاهان آپارتمانی علاقه‌مند دارند، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های آن‌ها کمبود فضا برای کاشت گیاهان و یا سبزیجات است که دوست دارند.

با توجه به اینکه امروزه متراژ بسیاری از خانه‌ها کوچک است و افراد از نعمت حیاط محروم هستند، افرادی که به کاشت گیاهان آپارتمانی علاقه‌مند دارند، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های آن‌ها کمبود فضا برای کاشت گیاهان و یا سبزیجات است که دوست دارند؛ اما این مشکل به راحتی قابل حل است؛ با چند ترفند ساده به راحتی می‌توانید هر گیاهی را که می‌خواهید در خانه کاشت کنید؛ به همین منظور در این مطلب از رسانه اینترنتی فانیلی با ما همراه باشید تا راحت‌ترین روش کاشت خیار در گلدان را به شما آموزش دهیم؛ در این روش شما نیازی به خرید بذر ندارید.

صفر تا صد کاشت خیار

برخلاف تصور بسیاری از افراد کاشت خیار کار چندان مشکلی نیست و نیاز نیست که شما تجربه‌ای در کشاورزی داشته باشید؛ بلکه تنها کافی است بذرهای گیاه را بشناسید و بدانید که بهترین زمان برای کاشت خیار چه موقع است؛ به طور کلی اگر قصد دارید از بذر رای کاشت استفاده کنید، بذرها به چند دسته تقسیمن می‌شوند مانند خیار چنبر، خیار مکزیکی، خیار شاخدار، خیار لیمویی و خیار معمولی

در این مرحله اگر از بذر برای کاشت خیار در گلدان استفاده می‌کنید لازم است تا چند نکته ممه را در نظر داشته باشید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

بهترین زمان برای کاشت خیار چه موقع است؟

زمان کاشت در رشد و میوه‍‌دهی گیاهع شما بسیار اهمیت دارد؛ بهترین زمان کاشت خیار سبز، اواخر فصل بهار است؛ توجه داشته باشید برای جوانه‌زنی بهتر، لازم است دمای هوا در طول روز بین 27 الی 29 درجه و در شب بین 25 الی 27 درجه سانتی‌گراد باشد.

خاک مناسب برای کاشت

برای کاشت می‌توانید ار خاک باغچه هم استفاده کنید؛ اما توجه داشته باشید که استفاده از این نوع خاک می‌تواند احتمال شته زدن خیار را بالا ببرد؛ بهترین خاک استفاده از ترکیب کمپوست، خاک لومی و خاک گلدانی است که در آن از پیت ماس، پرلیت و ورمی کولیت استفاده شده باشد.

استفاده از قیم برای رشد بهتر گیاه

برای بازدهی بهتر گیاه لازم است که از افتادن بوته‌های خیار روی باغچه و یا گلدان جلوگیری شود؛ برای این امر می‌توانید از یک قیم کمک بگیرید؛ قرار دادن یک قیم در گلدان و پیچیدن ساقه‌های خیار در اطراف چند مزیت به همراه دارد؛ مهم‌ترین فایده این امر جلوگیری از آفت گیاه است؛ دومین فایده آن این است که شما یک گلدان شیک در گوشه خانه دارید که می‌توانید از میوه آن نیز استفاده کنید.

مراحل کاشت خیار در گلدان

اگر قصد دارید بدون بذر در خانه خیار بکارید، لازم است یک عدد خیار سالم و بدون هیچ‌گونه زدگی را انتخاب کنید؛ دانه ها را خارج کنید و ۲۴ تا ۴۸ ساعت درون آب قرار دهید تا تفاله ها به طور کامل از دانه جدا شوند؛ در این مرحله بعد از گذشت این مدت زمان، یک گلدان مناسب را انتخاب کرده و آن را با مخلوطی از خاک گقته شده پر کنید؛ سپس سطح خاک را به کمک یک آبپاش تمیز مرطوب کرده  و دانه‌ها را در خاک قرار دهید و مقابل نور آفتاب گذارید تا جوانهع زده و رشد کند.

کاشت خیار در گلدان با استفاده از بذر

ابتدا بذر دلخواه را انتخاب کرده و بعد آن‌ها را به مدت 24 سعت در آب قرار داده تا خیس شدهع و پوست‌ آن‌ها نرم شوند؛ سطح خاک را به اندازه 2 سانتی‌متر حفر کرده و بذرها را درون خاک قرار دهید؛ مجدد روی بذرها را با خاک پر کرده و آبیاری کنید؛ سپس گلدان را در محیطی گرم و با نور زیاد قرار دهید؛ توجه داشته باشید زمان آبیاری بعدی باید هنگامی باشد که سطح خاک خشک شود.

بعد از گذشت یک هفته شاهد رشد دانه‌ها خواهید بود؛ توجه داشته باشد برای رشد بهتر گیاه، آبیاری منظم و نور کافی از اهمیت بالایی برخوردار است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها