رسانه اینترنتی فانیلی

روستای جنت رودبار

اگر دوست دارید به مازندران سفر کنید پیشنهاد ما به شما گشت‌و‌گذار و تفریح در دل ییلاقات سرسبز و چشم‌نواز این منطقه است.

روستای جنت رودبار، عروس روستاهای اطراف شهرستان رامسر است. این روستا پر از جاذبه‌های طبیعی مثل آبشارهای پرآب، درختان تنومند، دشت‌های پر گل و کوه‌های بلند است و با تمام این ویژگی‌ها، جان می‌دهد برای گذراندن یک عصر دلپذیر، در کنار دوستان و خانواده‌. با فانیلی همراه باشید.

آشنایی با روستای جنت رودبار

باید بگوییم که این روستا قدمت زیادی دارد و در گذشته قسمتی از منطقه تاریخی و وسیع گرجیان به حساب می‌آمد. ‌این روستای اسرارآمیز در گذشته جزو ییلاقات محبوب پادشاهان قاجار بود. با قدم زدن در آن حس بودن در یک فیلم زمان قاجار به شما دست خواهد داد.

آشنایی با روستای جنت رودبار

باید بگوییم که این روستا قدمت زیادی دارد و در گذشته قسمتی از منطقه تاریخی و وسیع گرجیان به حساب می‌آمد. ‌این روستای اسرارآمیز در گذشته جزو ییلاقات محبوب پادشاهان قاجار بود. با قدم زدن در آن حس بودن در یک فیلم زمان قاجار به شما دست خواهد داد.

نگین ارغوانی مازندران

این روستا به خاطر داشتن مزارع گل گاوزبانش به نگین ارغوانی مازندران معروف شده است. یکی از ویژگی‌های دوست داشتنی این روستا کلبه‌های قدیمی ساخته‌شده از چوب و سنگ آن است که با سقف‌های شیروانی خود به شما و سایر توریست‌های این روستا خوشامد می‌گویند.

چگونه به این روستا برویم؟

برای اینکه به روستای جنت ‌رودبار برسید ابتدا باید به سمت شهر رامسر بروید. سپس از آنجا به سمت بخش شرقی شهرستان رامسر حرکت کنید. پس از رسیدن به رامسر به سمت جاده رامسر-تنکابن راه بیفتید و با کمک گرفتن از تابلوهای راهنمایی به طرف جاده جنت ‌رودبار حرکت کنید.

بهترین زمان سفر

از آنجا که روستای جنت رودبار در منطقه‌ای کوهستانی قرار دارد زمستان‌هایی بسیار سردی دارد. اگر می‌خواهید از شگفتی‌ها و زیبایی‌های طبیعی این منطقه لذت ببرید و در آب‌و‌هوایی مطبوع و دل‌انگیز به تفریح و گشت‌و‌گذار بپردازید، بهتر است فصل بهار و تابستان را برای بازدید از این روستای دیدنی انتخاب کنید.

تفریح در روستای جنت رودبار

می‌توانید در روستای جنت رودبار به بازی‌های محلی مشغول شوید. همچنین در اطراف منطقه با کمپینگ و چادر زدن تجربه خوابیدن زیر نور ستارگان را به دست بیاورید. از تماشای صحنه‌های شگفت‌انگیز این روستا به وجد بیایید.

نزدیکی به رامسر

به دلیل نزدیکی روستای جنت رودبار به شهر رامسر می‌توانید پس از گشت‌و‌گذار و تفریح در خود روستا به شهر رامسر هم سری بزنید. با رفتن به تله‌کابین، پارک آبی و کاخ مرمر رامسر، لذت سفر به این منطقه را بیشتر حس کنید و سفر شیرین‌تر و هیجان‌انگیزتری را تجربه نمایید.

اقامت در روستای جنت رودبار

علاوه بر اقامتگاه‌های بومی که در منطقه وجود دارند می‌توانید در برخی از خانه‌های مردم محلی روستا که برای اجاره به گردشگران آماده شده‌اند ساکن شوید. با این کار حسی نوستالژیک شبیه آنچه در خانه مادربزرگ‌های زمان قدیم تجربه می‌کردید اوقاتی فراموش نشدنی را سپری کنید. همچنین از محصولات ارگانیک آن‌ها استفاده کنید.

جاذبه‌های دیدنی اطراف

آبشارهای روستای جنت رودبار جزو اولین مناطقی هستند که حتما باید از آن‌ها دیدن کنید و در اطراف آن‌ها به تفریح، عکاسی و آب‌بازی مشغول شوید.

اگر هم به کوهنوردی و طبیعت‌گردی در مناطق اطراف روستا می‌روید حتما از راهنمای محلی کمک بگیرید. همچنین می‌توانید با تورهای متنوع گردشگری همراه شوید تا در طبیعت افسونگر این منطقه گم نشوید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.