رسانه اینترنتی فانیلی

دیدنی‌های بندر انزلی

بندر انزلی یکی از شهرهای شمالی کشور است و از طریق رودخانه ولگا و دریای سیاه با اروپا ارتباط دارد، به همین دلیل از اهمیت اقتصادی و استراتژیک بالایی برخوردار است.

بندر انزلی بزرگ‌ترین بندر شمال ایران، در استان گیلان و در ۴۰ کیلومتری رشت واقع شده است. دیدنی‌های بندر انزلی که شامل جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی متنوعی است، گردشگران زیادی را از سراسر ایران به این شهر می‌کشاند. به دلیل موقعیت بندری و فصل بارندگی، آن را اروپای کوچک می‌نامند. با مجله فانیلی همراه باشید تا دیدنی‌های بندر انزلی را بهتر بشناسید.

تالاب انزلی یکی از دیدنی‌های بندر انزلی

تالاب انزلی آن‌قدر معروف و شناخته‌ شده است که تعداد زیادی از گردشگران فقط برای دیدن این تالاب راهی بندر انزلی می‌شوند. وجود لاله‌های مردابی و نیلوفرهای آبی که در سرتاسر تالاب وجود دارد، چشم‌اندازهای بی‌نظیری را ایجاد کرده است. سفر با قایق در تالاب یکی از لذت‌بخش‌ترین خاطرات سفر شما به بندر انـزلی خواهد بود.

بلوار ساحلی

اغراق نیست اگر بگوییم بلوار ساحلی در کنار تالاب در راس فهرست دیدنی‌های بندر انـزلی قرار دارد. قدم زدن در این بلوار را فراموش نکنید که چراغ‌های زیبایش نیز بر جذابیت آن افزوده است.

حافظیه بندر انزلی

جیگا موزیک یا مکان موسیقی انزلی که به دلیل شباهت به حافظیه شیراز به آن حافظیه انزلی می‌گویند، بنایی سفید رنگ است که در بلوار ساحلی واقع شده است. موسیقی جیگا حدود هشتاد سال پیش در سال ۱۳۱۱ ساخته شد و از آن زمان تاکنون محل برگزاری کنسرت‌ها و مراسم عمومی در انزلی بوده است.

دهکده ساحلی بندر انزلی

از امکانات این شهرک می‌توان به ساحل اختصاصی آن به طول دو هزار متر اشاره کرد. دهکده ساحلی بندر انزلی بزرگ‌ترین باغ ایران و یکی از دیدنی‌‌های بندر انـزلی است و همچنان یکی از زیباترین شهرک‌های گردشگری ایران به‌شمار می‌رود.

موج‌شکن انزلی

تقریبا همه کسانی که به بندر انـزلی سفر کرده‌اند در کنار موج‌شکن عکس دارند. موج‌شکن ۵۰۰ متری انزلی در ابتدا برای جلوگیری از آسیب دیدن کشتی‌ها در اثر امواج دریا ساخته شد و ساخت آن در سال ۱۲۹۳ یعنی ۱۰۴ سال پیش به پایان رسید. از بلوار ساحلی، منظره زیبایی از موج‌شکن انزلی دیده می‌شود و از این بلوار می‌توان تا موج‌شکن پیاده‌روی کرد.

کشتی تفریحی میرزا کوچک خان

سفر با قایق تفریحی یک تجربه لذت‌بخش و منحصربه‌فرد است. گردشگرانی که می‌خواهند شبی خاطره‌انگیز را در دریای خزر سپری کنند، می‌توانند در مرکز اقامتی کشتی که دارای امکانات یک هتل چهار ستاره است، اقامت کنند.

برج ساعت بندر انزلی

برج ساعت یکی از قدیمی‌ترین جاذبه‌های انزلی است که در زمان ناصرالدین شاه به دستور حاکم انزلی ساخته شده است. هدف از ساخت این بنا تماشای دریا بوده و از آن به عنوان فانوس دریایی نیز استفاده می‌شد.

آکواریوم انزلی

آکواریوم انـزلی معروف به آکواریوم فانتستیک یکی از بهترین و بزرگ‌ترین آکواریوم‌های ایران است که حدود ۳۰ میلیون یورو ارزش دارد. در تونل آبی ۴۳ متری این آکواریوم می‌توانید موجودات زیر آب را از نزدیک ببینید و احساس کنید که در کف اقیانوس در حال راه رفتن هستید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.