رسانه اینترنتی فانیلی

درمان سردرد با چند راهکار ساده

سردرد یکی از شایع‌ترین بیماری‌های جهان است که این روزها به دلیل سبک زندگی پراسترس مردم، به یک بیماری بسیار مزمن و فراگیر تبدیل شده است؛ اما آیا راه حل برای درمان فوری سردرد شدید وجود دارد؟

درمان فوری سردرد شدید در بسیاری از مواقع بسیار راحت و آسان است و حتی نیاز به استفاده از داروهای شیمیایی ندارد. احتمالا برای شما هم پیش آمده که در طول روز به ناگهان دچار یک سردرد مزمن و عذاب دهنده شوید پس با رسانه اینترنتی فانیلی در این مقاله همراه باشد تا چند راه حل ساده و سریع را به شما بگوییم.

درمان فوری سردرد شدید در خانه

سردرد داشتن چه برای کسانی که به این بیماری عادت دارند، چه برای کسانی که به میگرن و سردردهای عذاب‌دهنده مبتلا هستند و چه برای کسانی که اولین‌بار این بیماری سخت را تجربه می‌کنند، بدون شک آزاردهنده و کلافه‌کننده است. اگر در خانه هستید و به ناگهان دچار یک سردرد شدید و فلج کننده شده‌اید چند راه‌حل ساده و سریع برایتان وجود دارد.

با نوشیدن آب سردرد خود را کاهش دهید

یکی از علل سردرد در بسیاری از مواقع کم آبی بدن است! در واقع کم آبی یکی از علل اصلی سردردهای مزمن و میگرنی است. در افرادی که کم آبی شدید دارند و دچار سردرد می‌شوند نوشیدن آب سی دقیقه تا سه ساعت باعث بهبود علائم سردرد آن‌ها می‌شود.

خواب کافی درمان فوری سردرد شدید است

خواب در هر شرایطی به بهبود وضعیت جسمانی و سیستم عصبی بدن کمک می‌کند. حتی در تحقیقات علمی نیز نشان داده شده، افرادی که مدام در معرض کمبود خواب شبانه یا بی‌خوابی قرار می‌گیرند در طول روز دچار سردردهای شدید و مزمن می‌شوند. حتی اگر دچار سردرد شدید هستید، سعی کنید نیم تا حداقل یک و نیم ساعت بخوابید. همین زمان کوتاه به بهبود سردرد شما کمک می‌کند.

استفاده از کمپرس سرد

یکی از راه‌های درمان فوری سردرد شدید استفاده از کمپرس سرد است. طی بسیاری از تحقیقات علمی ثابت شده که قرار دادن یک بسته ژله‌ای سرد روی سر به صورت علائم میگرن و سردرد را کاهش می‌دهد. اگر کمپرس آب سرد نیز ندارید، درست کردن آن کار چندان سختی نیست. با یک کیسه‌ ضدآب پر از یخ که دور آن یک حوله‌ نرم پیچیده شده است می‌توان کمپرس آب سرد تهیه کرد. کمپرس را پشت گردن، سر یا شقیقه‌ خود قرار دهید تا سردردتان بهبود پیدا کند.

چای کافئین‌دار یا قهوه، درمان فوری سردرد شدید

یکی از راه‌های درمـان سردرد شدید در خانه نوشیدن چای کافئین‌دار یا مقداری قهوه است. کافئین هوشیاری را افزایش می‌دهد و رگ‌های خونی را منقبض می‌کند. با انقباض رگ‌های خونی علائم سردرد نیز کاهش می‌یابد. جالب است بدانید که کافئین همچنین به افزایش اثربخشی داروهای رایج برای درمـان سردرد شدید مثل ایبوپروفن و استامینوفن کمک می‌کند.

بهترین داروی سردرد شدید

درمـان فوری سردرد شدید با قرص نیز امکان‌پذیر است. معمولا داروهایی مثل استامینوفن و ایبوبروفن جزو داروهای رایجی هستند که برای درمـان سردرد مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از سوما تریپتان به‌عنوان دارویی برای درمان سـردرد شدید نیز بسیار رایج است.

جالب است بدانید که سوماتریپتان به‌عنوان درمان فوری سـردرد شدید با قرص، جزو داروهای مخدر محسوب نمی‌شود و استفاده از آن عوارض داروهای مخدر را ندارد. قرص اوامیگرن نیز چهارمین قرص پرمصرف دنیا برای درمان سـردرد شدید است. این دارو می تواند عضلات را شل کرده و باعث خونرسانی بیشتر در بافت‌ها شود و علائم میگرن و سـردرد شدید را کاهش دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها