رسانه اینترنتی فانیلی

تعمیر کابینت فلزی در چند مرحله

به جای صرف هزینه بالا و تعویض کابینت آشپزخانه، می‌توانید در ۵ مرحله ساده، کابینت فلزی خود را تعویض کنید.

کابینت‌های فلزی قدیمی هنوز هم قابل استفاده هستند. بنابراین اگر بودجه کافی برای تعویض کابینت آشپزخانه ندارید، به فکر تعمیر آن‌ها باشید. در این مطلب از رسانه اینترنتی فانیلی به تفسیر مراحل تعمیر کابینت فلزی قدیمی را توضیح می‌دهیم.

کابینت فلزی قدیمی را چگونه تعمیر کنیم؟

کابینت‌های قدیمی کثیف و آسیب‌دیده، آشپزخانه ما را بسیار نازیبا نشان می‌دهند. تعویض کابینت آشپزخانه هزینه بسیار بالایی دارد. اما با تعمیر کابینت‌های قدیمی می‌توانیم بدون صرف هزینه بالا، آشپزخانه خود را نو کنیم. در ادامه به مراحل تعمیر کابینت فلزی قدیمی می‌پردازیم.

مرحله اول؛ تمیز کردن کابینت‌ها

برای دسترسی راحت به بدنه و داخل کابینت باید کابینت‌ها را از دیوار جدا کرده و به محل مناسبی منتقل کنیم. سپس با یک دستمال یا اسفنج به همراه مواد شوینده قوی، تمام سطوح کابینت را تمیز می‌کنیم.

مرحله دوم؛ آماده‌سازی سطوح

برای آماده‌سازی سطح کابینت باید روی آن را به دقت سمباده بکشیم تا برای رنگ‌آمیزی آماده شود. سپس باید با قلمو، یک لایه رنگ پرایمر روی بدنه کابینت بکشیم و اجازه دهیم خشک شود.

مرحله سوم؛ رنگ‌آمیزی بدنه کابینت فلزی

در این مرحله لازم است رنگ دلخواه خود را با قلمو، غلطک یا اسپری رنگ روی سطح کابینت اعمال کنید. اگر تعداد کابینت‌های شما کم است، اسپری گزینه بهتری است. اما برای تعداد کابینت بالا از رنگ و قلمو استفاده کنید.

مرحله چهارم؛ تعویض لولا و دستگیره‌ها

در این مرحله لازم است لولای آسیب‌دیده کابینت قدیمی را تعویض کنید تا باز و بسته کردن آن با مشکل روبرو نشود. برای این کار به یک پیچ‌گوشتی با اندازه مناسب نیاز دارید. دستگیره‌های کابینت را هم به راحتی می‌توانید با یک پیچ‌گوشتی مناسب باز کرده و تعویض کنید.

مرحله پنجم؛ نصب مجدد کابینت‌ها

کابینت فلزی شما حالا جلوه‌ای نو و زیبا پیدا کرده است و می‌توانید آن را مجددا نصب کنید. همچنین می‌توانید برای تعمیر صفحه کابینت خود از برچسب کابینت استفاده کنید. برچسب‌ها بدون نیاز به وسیله خاصی و فقط با یک سشوار، کاتر و کارت، روی سطح کابینت می‌چسبند و دوام بسیار بالایی دارند.

برای رنگ‌آمیزی کابینت فلزی از چه رنگی استفاده کنیم؟

ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد. در پاسخ باید بگوییم که تمام انواع رنگ‌های ساختمانی برای رنگ‌آمیزی کابینت کاربرد دارند. اما نباید از تمام آن‌ها انتظار دوام و مقاومت داشته باشید.

رنگ‌های اکریلیک، روغنی و پلاستیک، پس از مدتی از روی سطح فلز پوسته پوسته کنده می‌شوند و در واقع یک راهکار موقتی هستند. رنگ کوره‌ای و استاتیک، برای رنگ‌آمیزی فلز مناسب‌ترین گزینه است.

برای تعمیر کابینت فلزی زنگ‌زده چه کار کنیم؟

پس از آن از محلول لیمو و نمک برای از بین بردن زنگ‌زدگی استفاده می‌کنیم. با جدا کردن درب کابینت، این کار راحت‌تر انجام می‌شود. در مرحله آخر سطح زنگ‌زده را سمباده کشیده و آن را تمیز می‌کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.