رسانه اینترنتی فانیلی

بهشت تنکابن

«بهشت اردیبهشت ایران» لقب دشت دریاسر تنکابن است که در منطقه دوهزار در هر فصل رنگ‌ و بوی متفاوتی برای میزبانی از مسافران دارد.

دشت دریاسر کجاست؟ تا به‌ حال چیزی در مورد این محل زیبا به گوشتان خورده است؟ بدون شک زیبایی‌های هیجان‌انگیز دشت دریاسر تنکابن را در هر محیطی تجربه نخواهید کرد. دشت دریاسر در استان مازندران و در فاصله 35 کیلومتری از شهر ساحلی تنکابن قرار دارد؛ که از یک بخش به جنگل‌های سرسبز شمال متصل است و از طرف دیگر یخچال‌های رشته‌کوه الموت آن را محاصره کرده‌اند. با رسانه اینترنتی فانیلی همراه باشید تا دشت دریاسر تنکابن را بشناسید.

کوه‌های تنگ‌لات‌خان‌بن

کوه‌های تنگ‌لات‌خان‌بن بخشی از دشت دریاسر را محاصره کرد‌ه‌اند. کوه‌هایی که دامنه‌های آن پوشیده از درخت‌های آلوچه و ازگیل است. برف‌های موجود روی قله و دامنه‌های این کوه‌ها باعث به‌وجود آمدن چشمه‌های مختلف در بخش داخلی دشت می‌شود.

سیاهکل

سیاهکل در واقع یکی از شهرهای بکر گیلان است که از قسمت شرق و شمال به لاهیجان متصل است. پوشش گیاهی زیبا و جنگل‌های پوشیده از درخت مواردی هستند که با شنیدن سیاهکل به ذهن‌مان می‌رسد. پس حتما به سیاهکل هم سر بزنید.

کل‌تلا

کل‌تلا یکی دیگر از کوه‌هایی است که در کنار دشت دریاسر تنکابن قرار دارد. سطح کوه‌ کل تلا پوشیده از حوضچه‌های آبی است که با بالا رفتن از ارتفاعات آن می‌توانید از این جاذبه‌های زیبا استفاده کنید.

سواحل دریای خزر

اگر دلتان هوس دیدن دریای خزر را کرده و از رانندگی کردن خسته نشده‌اید؛ سمت جنگل‌های گیسوم حرکت کنید. ممکن است فاصله بین دشت دریاسر و جنگل‌های گیسوم مقداری طولانی باشد؛ اما به امتحان کردنش می‌ارزد. بعد از رسیدن به این جنگل‌ها و گذر از بین درختان بلند و پهناور در انتهای مسیر ساحل دریای خزر در انتظار شماست تا خستگی سفر را از تن بیرون کنید.

رودخانه لیرسر اطراف دشت دریاسر تنکابن

آبگرم فلکده دقیقا کنار رودخانه لیرسر قرار دارد. منشا اصلی این رودخانه کوه‌های تنکابن است که از میان جنگل‌های پوشیده با درخت سرچشمه می‌گیرد و درنهایت با عبور از قسمت‌های مختلف تنکابن جاذبه‌ای را برای گردشگران فراهم می‌کند.

پارک جنگلی چالدره

جنگل چالدره در عمیق‌ترین بخش تنکابن و در فاصله چند کیلومتری دشت دریاسر قرار گرفته است. این محل یکی از بهترین گزینه‌ها برای تفریح و استراحت است. آب‌ و‌ هوای خنک در کنار سایه‌ درختان، لذت دلپذیری است که با قرار گرفتن در این پارک جنگلی تجربه خواهید کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.