رسانه اینترنتی فانیلی

بهترین شهرهای اروپا برای گردشگری

بسیاری از شهرهای اروپا که به طور نمادین مقصد گردشگری بین‌المللی هستند، اکنون با مشکل هجوم مسافران دست و پنجه نرم می‌کنند و ازدحام بالای جمعیت گردشگران، به چالشی هم برای مقامات شهر و هم بازدیدکنندگان تبدیل شده است.
لیوبلیانا، اسلوونی

این شهر یکی از کوچکترین پایتخت‌های اروپا محسوب می‌شود و به نوشته یکی از کاربران، در این شهر «انرژی و سرزندگی منحصربه‌فردی وجود دارد که در کمتر جایی دیده می‌شود».

پلوودیو، بلغارستان

یکی از کاربران این سایت، پلوودیو در بلغارستان را «یک شهر ایده‌آل اروپایی» توصیف کرده که مملو از پارک‌ها و کافه‌ها است. همچنین می‌توان از این شهر با قطار به دیگر شهرهای بلغارستان مانند وارنا و صوفیه سفر کرد.

در پلوودیو می‌توان سکونت گاه‌هایی یافت که قدمت آنها به ۶۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد و به این ترتیب یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپا است و علاقمندان به تاریخ را از تماشای مکان‌های باستانی فراوانش از جمله تئاتر باستانی رومیان خشنود خواهد کرد.
پورتو، پرتغال

این شهر که دومین شهر بزرگ پرتغال است، می‌تواند جایگزین خوبی به جای لیسبون برای گردشگری باشد .
مسافران این شهر، آن را قابل پیاده‌روی، تمیز و دوستانه توصیف می‌کنند و به تحسین معماری قدیمی، غذاها و زیبایی‌های شهر از جمله باریکه قرون وسطایی رودخانه و کلیسای مجلل آن می‌پردازند.

استراسبورگ، فرانسه

شهر استراسبورگ مقر پارلمان اروپا است؛ با این وجود اغلب از سوی مسافران نادیده گرفته می‌شود. استراسبورگ شهری جذاب و مملو از آثار تاریخی و معماری و غذاهای منحصر به فرد است و در سرتاسر شهر می‌توان نشانه‌های هر دو فرهنگ آلمانی و فرانسوی را بخوبی دید.

تورین، ایتالیا

به نوشته کاربران سایت Reddit اگرچه در سراسر ایتالیا می‌توان شهرهای معروف بسیاری را یافت اما احتمالا هیچکدام به اندازه تورین آنهم با وجود مناظر زیبایش از آلپ، دست‌کم گرفته نشده است.

این شهر نسبت به میلان و دیگر شهرهای شناخته‌شده‌تر، گردشگران کمتری دارد آنهم در حالی که مسیرهای پیاده‌روی عالی و تاکستان‌های زیبایی دارد و به نوشته یکی از کاربران این سایت، تورین در قلب یکی از بهترین مناطق تولید شراب در جهان یعنی «پیه‌مونته» قرار دارد.

غذاهای تورین نیز «ترکیبی عالی از غذاهای فرانسوی و ایتالیایی» است و معماری خیره‌کننده، زندگی شبانه باورنکردنی و موزه‌های خارق‌العاده آن بر جذابیت‌های این شهر واقع در شمال ایتالیا افزوده است.

ویلنیوس، لیتوانی

کاربران Reddit شهر ویلنیوس که پایتخت لیتوانی است را نیز دارای مردمی صمیمی توصیف کرده‌اند که قدم زدن در شهر و بازدید از آثار تاریخی و مناظر آن را لذتبخش‌تر می‌کند.

در این شهر همچنین می‌توان آثار تاریخی و موزه‌های بسیاری از تاریخ ۵۰ سال اشغال آن از سوی اتحاد جماهیر شوروی یافت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.