رسانه اینترنتی فانیلی

با عجیب ترین اقامتگاه های دنیا آشنا شوید!

حتما می‌توانید اتاقی را تصور کنید که با پوست گوزن شمالی و کیسه خواب‌های حرارتی در بالای تخت یخی مهمانان را گرم و دنج نگه می‌دارد. این اقامتگاه‌ها از منابع طبیعی محلی استفاده می‌کنند.

استراحتگاه‌های سبز از معماری سازگار با محیط زیست استفاده می‌کند. اگرچه بسیاری از مردم در گذشته مشتاق گذراندن تعطیلات خود در برخی از سازه‌های زیست‌محیطی نبودند، اما اخیرا با نسیم جنبش سبز که حتی به مکان‌های دورافتاده نیز رسیده، این دیدگاه تغییر کرده است. در ادامه با مجله اینترنتی فانیلی همراه باشید تا ۵ مورد از عجیب ترین اقامتگاه های بوم گردی جهان را به شما معرفی می‌کنیم.

هتل کوه‌ جادویی

این هتل عجیب و زیبا در منطقه حفاظت شده طبیعی در جنوب شیلی واقع شده است. نام هتل از کتابی مربوط به داستان کوه جادویی الهام گرفته شده است که قدرت‌های ماوراء طبیعی برای برآورده کردن آرزوها دارد. این هتل شبیه یک دریچه آتشفشانی به نظر می‌رسد و انگار آب از دیواره‌های سنگی و پنجره‌ها بیرون می‌ریزد. این تنها هتل چهار ستاره شیلی با تمام امکانات مدرن است و مطمئنا با موقعیت منحصربه‌فرد و زیبایی محیطی خود بازدیدکنندگان را شگفت‌زده خواهد کرد.

هتل جنگلی سوئد یکی از عجیب ترین اقامتگاه های بوم گردی جهان

تصویر زیر که از بیرون شبیه غارهای انسان‌های اولیه است، در واقع یک استراحتگاه در سوئد است. دوازده کلبه در کنار دریاچه قرار دارند. هر کلبه دو تخت دارد. در این کلبه‌های کوچک برق وجود ندارد، اما یک شومینه اتاق شما را روشن می‌کند و شما را گرم نگه می‌دارد. اگر به دنبال سرگرمی و ماجراجویی هستید، هتل جنگلی سوئد بهترین مکان سازگار با محیط زیست برای شماست.

باغ حوا

این بهشت ​​زیست محیطی، باغ حوا نام دارد. این مرکز صبحانه ارگانیک در غرب تگزاس واقع شده است. برای ساخت این استراحتگاه چند رنگ، از یک ماده بسیار عایق و غیر سمی به نام کاغذ کریت استفاده شده است. کاغذ کریت در واقع مخلوطی از کاغذ بازیافتی و سیمان است. در این مکان ترکیبی از هنر، معماری و بوم‌شناسی با چیدمان استراحتگاه نشان داده شده است.

هتل یخی سوئد

هتل یخی در شمال سوئد، بزرگ‌ترین هتل ساخته‌شده از برف در جهان است. هر سال به مقدار زیادی یخ شفاف یا آب یخ‌زده رودخانه برای ساخت این هتل نیاز است. دمای داخل اتاق بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد زیر صفر حفظ می‌شود. پوست گوزن شمالی و کیسه خواب‌های حرارتی در بالای تخت یخی مهمانان را گرم و دنج نگه می‌دارد.

هتل در سکوهای نفتی

معماران موریس یک سکوی نفتی متروکه را به یک هتل مجلل سازگار با محیط زیست تبدیل کرده‌اند. این اقامتگاه بوم‌گردی که به هتل ریگ معروف است، در وسط خلیج مکزیک واقع شده است. معماران قصد دارند حدود ۳۰۰ اتاق روی عرشه با تمام امکانات مدرن بسازند. همچنین قرار است یک منبع تجدیدپذیر برای تامین انرژی سبز در کشتی نصب شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.