رسانه اینترنتی فانیلی

با ریجاب بهشت کوهستانی آشنا شوید

کرمانشاه استانی است که در آن نژادها، زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلفی وجود دارد و همین موضوع این استان کشور را بسیار خاص و استثنایی کرده است. با این وجود علت شهرت و محبوبیت کرمانشاه تنها به تنوع قومی و نژادی آن برنمی‌گردد بلکه به خاطر مکان‌های زیبا با قدمتی بسیار کهن است.

ریجاب یکی از زیباترین مناطق کرمانشاه است که جاذبه‌های عجیب و غیرقابل تصوری را در دل خود مخفی کرده است. برای آن‌هایی که دلشان یک سفر استثنایی به غرب ایران می‌خواهد مجله اینترنتی فانیلی یک پیشنهاد عالی دارد، با ما همراه باشید.

ریجاب کرمانشاه کجاست؟

ریجاب منطقه‌ای کوهستانی به وسعت 120 کیلومتر در غرب استان کرمانشاه است که ثلاث باباجانی، کرند غرب و سرپل ذهاب همسایه است. این منطقه به خاطر طبیعت بکر و مناظر بی‌نظیری که دارد یکی از 50 منطقه نمونه گردشگری در کرمانشاه است. نام این منطقه به زبان کردی هورامی ریژآو است.

جاهای دیدنی ریجاب

در این منطقه جاذبه‌های بسیاری وجود دارد که هرکسی با دیدن آن مجذوب و شیفته خواهد شد؛ اما ریجاب به معنای واقعی کلمه یکی از منحصربه‌فردترین جاهای دیدنی کرمانشاه است. با ما همراه باشید تا جاذبه‌های استثنایی این شهر را بهتر بشناسید.

حمام تاریخی

یکی از جاذبه‌های تاریخی این شهر حمام قدیمی آن است که با سالن‌های حمام و استراحت، سرایداری و نمایشگاهی از آثار باستانی میزبان گردشگران است. دیوارهای این حمام با کاشی‌های زیبا و طرح‌های هنری تزئین شده است.

آبشار پیران

این آبشار نه‌تنها یکی از زیباترین؛ بلکه یکی از مرتفع‌ترین آبشارهای ایران است. ارتفاع این آبشار زیبا به 50 متر می‌رسد و سرازیر شدن از میان صخره‌های بلند نمایی بسیار فریبنده و عجیب یافته است که هر بیننده‌ای را شگفت‌زده می‌کند.

کلیسای مار شمشیر

شاید برایتان جالب باشد که بداند در یک منطقه که اهالی آن اهل تسنن هستند یک کلیسای تاریخی هم وجود دارد! این کلیسا که مکانی مقدس برای ارامنه است و معماری بی‌نظیری دارد که با نقاشی‌ها و طرح‌های مذهبی آراسته شده است.

چشمه‌های ریجاب

یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر زیبا چشمه‌های آن است که از میان صخره‌ها می‌جوشند و در مکانی سبز و شگفت‌انگیز جریان می‌یابند. کولیتان، سراب حشانه، چوار کانی، سراب اسکندر، سیاوانه از جمله چشمه‌های زیبا و جوشان این منطقه هستند.

اقامت در ریجاب چگونه است؟

در این منطقه امکان اجاره منزل ویلایی و سوئیت وجود دارد. همچنین می‌توانید در اقامتگاه‌های بوم‌گردی طعم زندگی واقعی و سنتی مردم محلی اینجا را بچشید. از طرفی کمپ زدن و چادر برپا کردن در دل جنگل‌های سرسبز این منطقه، لذت یک اقامت دل‌چسب استثنایی را برای شما فراهم می‌کند.

چگونه به ریژآو برویم؟

فاصله ریجاب تا کرمانشاه حدود 120 کیلومتر است. اگر می‌خواهید به این مکان شگفت‌انگیز سفر کنید باید وارد مسیر دالاهو به سرپل ذهاب شوید و سپس تابلوهای راهنمایی را دنبال کنید تا وارد جاده‌ای سرسبز و بسیار زیبا شوید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.