رسانه اینترنتی فانیلی

با این چند روش لکه خون را پاک کنید!

فرقی نمی‌کند که چطور خودتان را زخمی کرده‌اید، درهرصورت باید هرچه سریع‌تر به‌فکر راه چاره باشید. قبل از خشک‌شدن لکه خون به‌سادگی می‌‌توانید آن را پاک کنید، اما متاسفانه بعد از ۲۴ ساعت تقریبا هیچ‌چیز برای پاک کردن لکه خون موثر نیست.

پاک کردن لکه‌ خون به‌راحتی با موادی که در هر خانه‌ای وجود دارد، امکان‌پذیر است. البته اگر قبل از خشک‌شدن اقدام کنید، نتیجه‌ بهتری می‌گیرید. با مجله اینترنتی فانیلی همراه باشید تا با ۷ ماده‌ای که در پاک کردن لکه خون موثر هستند، آشنا شوید.

سرکه

سرکه یکی از موثرترین راهکارها برای پاک کردن لکه خون است. قبل از خشک‌شدن خون مقداری سرکه‌ سفید را روی لکه بریزید و ۵ تا ۱۰ دقیقه منتظر بمانید. سپس لکه را با یک پارچه یا حوله بشویید. درصورت نیاز این کار را تکرار کنید.

هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه)

این روش برای پاک کردن لکه خون تازه موثر است. آب اکسیژنه‌ ۳ درصد را روی لکه بریزید و با آب بشویید.

آمونیاک

به‌سادگی می‌توان لکه‌ عرق، خون و ادرار را با آمونیاک از بین برد. تنها کافی‌ است محلول رقیق‌شده‌ آمونیاک با آب را روی لباسی که لک‌شده بریزید و پس از چند دقیقه خیس‌خوردن، آن را بشویید.

نوشابه

اگر بیرون از خانه هستید و تصادفا زخمی شدید می‌توانید با استفاده از نوشابه، لکه‌ خون ایجادشده روی لباس‌تان را پاک کنید. یک بطری نوشابه تهیه کنید و لکه را در آن خیس کنید. برای نتیجه‌ بهتر اجازه دهید که لکه، یک شب در نوشابه بماند.

دبلیو دی ۴۰

یکی دیگر از روش‌های موثر برای پاک کردن لکه خون استفاده از اسپری روان‌کار دبلیو دی ۴۰ است. WD-40 را روی لکه اسپری کنید، چند دقیقه منتظر بمانید و سپس پارچه یا لباس لک‌شده را بشویید. این اسپری باعث می‌شود که لکه با شست‌وشوی ساده، به‌راحتی پاک شود. هرچه لکه خون تازه‌تر باشد، پاک‌کردن آن نیز ساده‌تر است. دبلیو دی ۴۰ برای پاک‌کردن لکه‌هایی مثل رژ لب، خاک، روغن و جوهر نیز موثر است.

نشاسته‌ ذرت

اگر سریع‌تر اقدام کنید، نتیجه‌ بهتری می‌گیرید. لکه‌ خونی که روی لباس یا رومیزی ایجاد شده، به‌راحتی با این روش پاک می‌شود. نشاسته‌ ذرت را با آب مخلوط کنید تا یک ماده‌ خمیری ایجاد شود. خمیر را روی لکه بریزید و به‌آرامی مالش دهید. سپس پارچه را درمعرض آفتاب قرار دهید تا خشک شود. پس از خشک‌شدن، خمیر خشک‌شده را از روی پارچه جدا کنید. درصورت نیاز این روند را دوباره تکرار کنید.

آب شور سرد

پارچه‌ای که لک‌ شده را به‌سرعت در آب شور سرد قرار بدهید و بگذارید که ۳ الی ۴ ساعت خیس بخورد. سپس با کمی مایع لباسشویی آن را بشویید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.