رسانه اینترنتی فانیلی

با این چند راهکار چروک صورت را از بین ببرید

درست است که ایجاد چروک روی صورت اتفاق غیرقابل انکاری است اما با رعایت یکسری نکات می‌توان ایجاد این چروک‌ها را به تعویق انداخت.

با بالا رفتن سن، پوست صورت حالت کشسانی خود را از دست می‌دهد و کم کم چروک‌ها از ۲۵ سالگی به بعد جای خودش را روی صورت ما پیدا می‌کند. در این مطلب از رسانه اینترنتی فانیلی به موضوع از بین رفتن چروک صورت با راهکارهای ساده می‌پردازیم.

از بین رفتن چروک صورت با راهکارهای ساده

به پشت بخوابید

خوابیدن به صورت باعث بروز خط‌‌ها در ناحیه پیشانی و  ابرو می‌شود. خوابیدن به پهلو هم چین و چروک‌ها را در قسمت گونه‌ها و چانه ایجاد می‌کند. برای جلوگیری از بروز چروک بهتر است به پشت بخوابید.

ماهی قزل‌آلا بخورید

ماهی قزل‌آلا منبع بسیار خوبی از پروتئین و اسید چرب امگا ۳ است که  از عناصر مفید برای پوست هستند. متخصصان می‌گویند اسیدهای چرب ضروری، پوست را تغذیه می‌کند و آن را سالم و جوان نگه می‌دارد . بنابراین خوردن ماهی به علت داشتن امگا۳ می‌تواند چین و چروک را در صورت شما به حداقل برساند.

عینک آفتابی بزن

اشعه‌های فرابنفش خورشید در بروز چروک بسیار موثر هستند. گوشه‌های چشم به علت بافت نازک و حساس‌تری که دارند بسیار مستعد چروک هستند. بنابراین برای جلوگیری از ایجاد چروک در این نواحی حتما وقتی از خانه بیرون می‌روید از عینک آفتابی استفاده کنید.

صورت خود را زیاد نشویید

شستن بسیار زیاد صورت باعث از بین رفتن لایه‌های چربی طبیعی پوست می‌شود و صورت شما را خشک می‌کند. خشک شدن پوست صورت آن را برای ایجاد چروک مستعد خواهد کرد. بنابراین  از شستن زیاد صورت خودداری و سعی کنید برای پاک کردن آرایش و تمیز کردن صورت خود از محلول‌های پاک کننده استفاده کنید.

ویتامین C را فراموش نکنید

برخی مطالعات نشان داده است که کرم های دارای ویتامین C می تواند میزان کلاژن‌سازی پوست شما را تقویت کند. ویتامین C پوست شما را از آسیب اشعه UVA و UVB محافظت و به کاهش قرمزی، لکه‌های تیره و ناهمواری سطح پوست کمک می‌کند.

سویا برای مراقبت از پوست

سویا ظاهر پوست شما را بهبود می‌بخشد و از آن محافظت می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد  اگر سویا به پوست زده شود یا به عنوان مکمل مصرف شود (نه به عنوان غذا) می‌تواند به محافظت در برابر آسیب‌های نور خورشید و حفظ ساختار و استحکام پوست کمک ‌و رنگ پوست را یکنواخت کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.