رسانه اینترنتی فانیلی

با آرایش مونوکروم آشنا شوید + آموزش

آرایش مونوکروم یا تک‌رنگ این روزها بسیار محبوب شده که البته دلیل ساده‌ای دارد؛ انجام دادن آن بسیار راحت بوده و روی پوست‌های متفاوت و با رنگ‌های مختلف زیبا و جذاب است. چه ظاهری ظریف و طبیعی را انتخاب کنید یا جسورانه و دراماتیک، آرایش مونوکروم می‌تواند گزینه‌ای عالی برایتان باشد. در این مطلب از مجله اینترنتی فانیلی، روش آرایش مونوکروم را تنها با استفاده از یک خانواده‌ی رنگی روی لب‌ها، گونه‌ها و چشم‌ها بررسی خواهیم کرد. میکاپ مونوکروم رویکرد ایده‌آلی برای ایجاد ظاهری یک‌دست و حرفه‌ای است.

آرایش مونوکروم چیست؟

اگر هنگام آرایش کردن، از رنگ‌های مختلف یک خانواده‌ی رنگی روی لب‌ها، گونه‌ها و چشم‌ها استفاده کنید در حقیقت آرایشی مونوکروم ایجاد کرده‌اید. کلمات یونانی «مونو» و «کروما» که هر دو به معنای «یک» هستند، ریشه‌ی کلمه‌ی مونوکروم یا همان تک‌رنگ هستند. برای این‌که ظاهری یکپارچه و هماهنگ داشته باشید، در این سبک آرایش، یک رنگ یا خانواده‌ی رنگی را به عنوان نقطه‌ی کانونی آرایش خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، این آرایش می‌تواند شامل رنگ‌های صورتی مختلف (از روشن تا تیره) روی لب‌ها، گونه‌ها و چشم‌ها باشد.

البته می‌توانید شدت این ظاهر را با اضافه کردن رنگ‌های صورتی دیگر متعلق به همان خانواده‌ی رنگی و پس از استفاده از یک پایه‌ی خنثی، مانند رژگونه‌ی شفاف یا سایه‌ی چشم خنثی (nude)، افزایش دهید. ظاهر آرایشی تمیز و هماهنگی که با رنگ پوست شما مطابقت دارد و به تعادل رنگی دلپذیری رسیده باشد، نتیجه‌ی نهایی خواهد بود.

آرایش مونوکروم، سازگار و مناسب برای طیف وسیعی از مکان‌ها و زمان‌ها و البته لباس‌های کژوال تا کلاسیک هستند. همچنین، از آن‌جایی که با رنگ‌های مختلف پوست به خوبی کار می‌کند، می‌تواند سیستم آرایشی شما را ساده‌تر کنند و به شما این امکان را بدهد که تنها از یک خانواده‌ی رنگی استفاده کنید. با این آرایش واقعاً می‌توانید زیبایی طبیعی خود را به رخ بکشید و با استفاده از آن ظاهری براق و یکپارچه به چهره‌ی خود بدهید.

آموزش مرحله به مرحله‌ی آرایش مونوکروم

مرحله‌ی ۱

یک روش لذت‌بخش برای تطبیق آرایش با لباس استفاده از آرایش مونوکروم است. داشتن ظاهری تک‌رنگ بسیار ساده است. تنها نیاز است که چشم‌ها، لب‌ها و گونه‌های شما همگی با رنگ یا رنگ‌های مشابه رنگ‌آمیزی شوند. برای چشم‌ها، لب‌ها و گونه‌هایتان، ابتدا یک رنگ اصلی را انتخاب کنید، سپس از چندین سایه‌ی مختلف آن رنگ استفاده کنید. حتی برای هر سه، می‌توانید از یک رنگ استفاده کنید. بافت‌ها را با هم ترکیب و با قدرت رنگ‌ها بازی کنید تا به سبکی متمایز برسید. مراحل زیر را برای ایجاد ظاهری مونوکروم انجام دهید.

  • زیرسازی یا فاندیشنی را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما هماهنگ باشد. قرمز، صورتی، برنز، قهوه‌ای، خنثی و نارنجی انتخاب‌های رنگی عالی هستند. حتی اگر آن‌قدر جسور هستید می‌توانید بنفش، خاکستری، آبی یا حتی رنگ سبز را به عنوان رنگ پایه‌ی خود انتخاب کنید. اینکه پوست شما دارای ته‌رنگ‌های (undertone) گرم، سرد یا خنثی باشد، تعیین می‌کند که کدام رنگ بیشتر به شما می‌آید.
  • رنگ پوست شما اگر ته‌رنگ مایل به سبز، زیتونی یا طلایی داشته باشد «گرم» است. اگر رنگ پوست گرمی دارید، رنگ زنگاری یا هلویی انتخاب‌های خوبی برای رنگ پایه‌ی شما هستند.
  • اگر پوست شما ته‌رنگ مایل به آبی داشته باشد، ته‌رنگ پوست شما «سرد» است. رنگ پوست‌های خیلی روشن تا خیلی تیره می‌تواند ته‌رنگ سرد داشته باشد و ربطی به روشنی و تیرگی پوست شما ندارد. اگر رنگ پوستتان سرد است از رنگ‌های شرابی، بنفش یا سرخابی به عنوان رنگ پایه استفاده کنید.
  • در بین رنگ پوست‌های گرم و سرد، رنگ پوست خنثی ممکن است دارای ته‌رنگ‌های آبی، زیتونی یا طلایی باشد. اگر رنگ پوست شما خنثی است، می‌توانید از رنگ‌های گرم یا سرد استفاده کنید. سایه‌هایی از رنگ صورتی روشن، هلویی یا برنزی را انتخاب کنید.
  • اغلب، رنگ‌های گرم و خنثی به بهترین شکل مجموعه‌های مونوکروم را تکمیل می‌کنند.

مرحله‌ی ۲

از طیف وسیعی از سایه‌ها استفاده کنید. هنگامی که رنگ پایه را انتخاب کردید، با استفاده از سایه‌های مختلف آن رنگ آرایش کنید.  اگر ته‌رنگ پوست شما صورتی است، از سایه‌ی متوسط صورتی روی چشم‌ها، سایه‌ی روشن‌تر روی گونه‌ها و سایه‌ی پررنگ صورتی روی لب‌هایتان استفاده کنید. اگر بنفش را به عنوان رنگ اصلی انتخاب کرده‌اید، بین بنفش اسطوخودوسی، ارغوانی یا بنفش‌آبی، یکی را انتخاب کنید. اگر رنگ پایه‌ی شما قهوه‌ای است، قهوه‌ای سوخته، خرمایی و قهوه‌ای مایل به زرد را امتحان کنید.

مرحله‌ی ۳

می‌توانید فقط از یک رنگ استفاده کنید. از طرف دیگر، می‌توانید با قرار دادن همان سایه و رنگ روی گونه‌ها، پلک‌ها و چشم‌ها، ظاهر مونوکروم کلاسیک برای خود بسازید. اگر می‌خواهید ظاهری تک‌رنگ ایجاد کنید، می‌توانید به عنوان مثال به صورت هم‌زمان از صورتی هندوانه‌ای روی لب‌ها، گونه‌ها و چشمان خود استفاده کنید. از رنگ بنفش اسطوخودوسی یا سرخابی نیز می‌توان برای رنگ دادن به لب‌ها، گونه‌ها و چشم‌ها استفاده کرد.

مرحله‌ی ۴ آرایش مونوکروم

مقادیر مختلفی از هر رنگ را امتحان کنید. استفاده از سایه‌های روشن‌تر تا تیره‌تر از همان رنگ، روش دیگری برای ایجاد ظاهر مونوکروم است. به عنوان مثال از بنفش روشن، متوسط و تیره استفاده کنید. لوازم آرایشی در چندین رنگ همرنگ برای لب‌ها، گونه‌ها و چشم‌های خود تهیه کنید. برای تغییرات جذاب در آرایش خود می‌توانید از پایه‌های روشن‌کننده و پرایمر یا قطره‌های تنظیم‌کننده‌ی سایه نیز استفاده کنید.

نحوه‌ی انجام آرایش مونوکروم

مرحله‌ی ۱

آرایش خود را طبق معمول همیشگی شروع کنید. به عنوان مثال اگر از مرطوب‌کننده، فاندیشن و کانسیلر استفاده می‌کنید، ابتدا آن‌ها را به صورتتان اضافه کنید. پس از انجام این مرحله، صورت شما برای استفاده از رژ لب، رژگونه و سایه‌ی چشم آماده است.

مرحله‌ی ۲

کمی سایه‌ی چشم را روی پلک‌های خود بمالید. از زدن سایه‌ی چشم با انگشتانتان اجتناب کنید زیرا روغن‌های موجود در کف انگشتان می‌توانند رنگ آرایش را تغییر دهند. از ریمل روشن‌تری مانند قهوه‌ای روشن یا تیره استفاده کنید و آن را روی مژه‌های خود بکشید و یک خط سایه نیز در امتداد خط مژه‌ی پایینی خود اضافه کنید.

مرحله‌ی ۳

مقداری رژگونه به گونه‌هایتان بزنید. برای استفاده از رژگونه حتما از برس استفاده کنید. پیش از استفاده از رژگونه و برای پاک کردن پودر اضافی روی برس، آن را بتکانید. سپس، رژگونه را به استخوان و وسط گونه‌های خود اضافه کنید.

مرحله‌ی ۴ آرایش مونوکروم

در مرحله‌ی آخر با رژلب به لب‌های خود رنگ دهید. رژلبی را انتخاب کنید که با رنگ پایه‌ای که انتخاب کرده‌اید هماهنگ باشد. از انگشت خود برای زدن رژلب استفاده کنید تا ظاهری ظریف‌تر و طبیعی‌تر داشته باشد. در روز از رنگ‌های روشن‌تر و در شب از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.