رسانه اینترنتی فانیلی

اورآل یا سرهمی ترند سال!

این روزها لباس‌های اورال و سرهمی از سری ترندهایی هستند که جایگاه ویژه‌ای بین طراحان مد و لباس دارند. لباس اورال یا جامپسوت به لباسی می‌گویند که یکسره است و تمام بدن را بجز کف پا و کف دست می‌پوشاند.

اورآل‌ها (overals) و سرهمی‌ها در دنیای مُد پرطرفدار و ترند شده‌اند. اگر این لباس به تیپ و استایلتان بیاید، با طراحی شیک و جذابی که دارد استایل متفاوتی به شما می‌بخشد. در این مطلب از مجله اینترنتی فانیلی به موضوع ست کردن سرهمی برای مهمانی می‌پردازیم.

ست کردن سرهمی برای مهمانی

اورآل‌های جین

شاید نظرتان متفاوت باشد اما قدیمی‌ترین و بهترین نوع اورآل‌ها، همان اورآل‌های جین هستند. اورآل‌های جین در طرح‌ها و مدل‌های مختلف دوخته می‌شوند. اورآل‌های این جنسی بنا به مدلشان و البته چیزی که با آن‌ها می‌پوشید، از حالت غیررسمی تا نیمه‌رسمی متغیرند.

اگر به‌سراغ اورآل‌های چسبان‌تر بروید، استایلتان رسمی‌تر می‌شود. اما اورآل‌های گشاد با حالت آزاد در ناحیه شلوار باعث می‌شوند که تیپتان کاملا غیررسمی شود.

اورآل‌های چرمی

انتخاب لباس چرمی چیزی نیست که همه به‌دنبالش باشند. واقعیت این است که چرم می‌تواند جذابیت زیادی به استایلتان بدهد. اما انتخاب اغلب ما نیست.

در هر حال، چرم انتخاب خاص‌پوشان است. حالا در نظر بگیرید، اورآل هم از آن لباس‌هایی نیست که معمولا همه جرات پوشیدنش را داشته باشند.

اورآل مشکی/سفید

اورآل‌های مشکی و سفید حالت رسمی‌تری دارند. با پوشیدن اورآل‌هایی به این رنگ می‌توانید در موقعیت‌های نیمه‌رسمی هم شرکت داشته باشید. البته همه‌چیز به دوخت‌وبُرش و البته جنس پارچه اورآل هم وابسته است.

برای روزهای گرم و بهاری به‌سراغ اورآل‌های سفید بروید. برای کشیده‌تر نشان داده‌شدن اندامتان و رسمی‌ترشدن، اورآلی مشکی انتخاب کنید.

یکی از جذابیت‌های اورآل‌های مشکی و سفید در این است که می‌توانید آن‌ها را در استایلی مونوکروم به‌تن کنید. استایل مونوکروم استایلی است که در آن، تمام بخش‌های تیپتان به یک‌رنگ است.

اورآل پیراهنی

اورآل‌ها می‌توانند به شکل اورآل پیراهنی هم باشند. یعنی در قسمت پایین‌تنه‌شان به‌جای شلوار، دامن قرار داشته باشد. پوشیدن چنین استایلی باعث می‌شود که تیپ متفاوتی پیدا کنید و خاص‌تر شوید.

قسمت دامن اورآل می‌تواند ماکسی یا مینی باشد. این دیگر به سلیقه و مدل هیکلتان وابسته است که به سراغ کدام گزینه بروید. اگر مدتی است که به‌دنبال داشتن استایلی متنوع هستید؟ نمی‌دانید چه بپوشید؟ حتما به اورآل پیراهنی نگاهی داشته باشید.

اورآل طرح‌دار

اورآل‌های طرح‌دار مخصوص کسانی است که اندامشان حجیم نیست. اگر در ناحیه شکم کمی چاق هستید، این نوع اورآل‌ها را نپوشید. در ست کردن اورآل حواستان به مدل بدن و مدل لباستان باشد.

پارچه‌های طرح‌دار می‌توانند چاقی‌های اندام را کمی برجسته‌تر از حالت واقعی نشان بدهند. اندامتان متناسب است و چربی شکمی ندارید؟ اورآل‌های طرح‌دار هم زیبا و متنوع‌اند؛ مثلا طرح پلنگی.

ست کردن اورآل در استایل

با تی‌شرت سفید

از آن دسته از افرادی هستید که از استایل اسپرت خوششان می‌آید؟ این پیشنهاد برای شماست. تی‌شرتی سفید را زیر اورآلتان بپوشید و مطمئن باشید که استایلتان حسابی دوست‌داشتنی و جذاب می‌شود. برای ست کردن اورآل انتخاب‌های متنوعی پیش رویتان است.

انتخاب مدل اورآل با خودتان است. مثلا می‌توانید اورآلی با قسمت شلوار گشاد انتخاب کنید. یک جفت کتانی تخت هم بپوشید و به‌‌قول فرنگی‌ها تیپی کول (همان باحال خودمان) پیدا کنید.

با یقه اسکی

اورآل با یقه اسکی هم ترکیب خوبی می‌سازد. هردوی این دو نوع لباس از ستاره‌های خاص دنیای پوشاک هستند. هم یقه اسکی به‌سادگی شما را شیک می‌کند و هم او رآل به‌سادگی باعث خاص‌شدنتان می‌شود. پس این ترکیب را دست‌کم نگیرید.

البته دقت کنید که اگر گردنتان چندان بلند محسوب نمی‌شود، بهتر است که در انتخاب یقه اسکی برای پوشیدن کمی بیشتر فکر کنید. یقه اسکی‌های رسمی در کنار اورآل‌هایی با دوخت و برشی رسمی، استایل خوبی برای موقعیت‌های نیمه‌رسمی‌اند. برای داشتن تیپی اسپرت هم که دستتان در انتخاب انواع مدل‌های او رآل و یقه اسکی کاملا باز است.

اورآل با شومیز سفید یا رنگی

شومیز سفید یا رنگی یکی از سلاطین هر کمد لباسی است. شومیز می‌تواند در کنار لباس‌های مختلف قرار بگیرد و تنوعی بی‌نظیر به استایلتان بدهد. هم‌تیمی‌شدن آن با او رآل هم ایده به‌شدت خوبی است.

اگر شومیزی برای زیر اورآلـتان انتخاب می‌کنید باید حواستان به این باشد که نقش کفش در شکل‌گیری نهایی استایل خیلی مهم می‌شود. کفش رسمی؟ نیمه‌رسمی؟ غیررسمی؟ هریک می‌تواند استایلتان را به‌سمت سبک خود ببرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها