رسانه اینترنتی فانیلی

آیا هیپنوتیزم درمانی میتواند خطرناک باشد؟

هیپنوتیزم چیست؟ هیپنوتیزم درمانی چگونه به بازگشت سلامتی روحی و روانی شما کمک می‌کند؟ آیا این روش درمانی می‌تواند ترسناک و خطرناک باشد؟

حتما شما هم درباره هیپنوتیزم درمانی بسیار شنیده‌اید. روشی مدرن و نوین در درمان بسیاری از بیماری‌های روحی و روانی که چند سالی است محبوب شده است؛ اما آیا این روش هیچ خطراتی ندارد؟ رسانه اینترنتی فانیلی در این مقاله به سوالات شما پاسخ خواهد داد.

هیپنوتیزم درمانی چیست؟

در هیپنوتیزم واقعی، فرد تحت تاثیر حالت آرامش عمیق، تمرکز ذهنی و آگاهی نسبی قرار می‌گیرد. این‌گونه فرد می‌تواند در نحوه ادراک، تصورات و واکنش‌هایش در ناخودآگاه خود تغییراتی ایجاد کند.

در هیپنوتیزم چه اتفاقی می‌ افتد؟

در هیپنوتیزم درمانی، وضعیت روانی و فیزیولوژیک فرد تغییر می‌کند. هرچند فرد هوشیار است؛ اما هوشیاری او با هوشیاری معمولی متفاوت است. شاید بتوان گفت این وضعیتی ناپایدار بین خواب و بیداری است. در هیپنوتیزم سعی می‌شود تمرکز فرد را معطوف به یک موضوع خاص کنند.

ویژگی اصلی هیپنوتیزم درمانی چیست؟

ویژگی اصلی این روش درمانی، کاهش پاسخ‌دهی فرد به محرک‌های خارجی و افزایش تلقین‌پذیری اوست. در هیپنوتیزم از این وضعیت تلقین‌پذیری استفاده می‌کنند و باورهایی که را می‌خواهند در ذهن فرد ایجاد می‌کنند. کاهش اثر محرک‌های محیطی و افزایش میزان تمرکز دلیل تلقین‌پذیری بیش‌ازحد فرد در این وضعیت است.

هدف هیپنوتیزم درمانی چیست؟

هدف اصلی این روش درمانی، بهبود دردهای مزمن، اضطراب، فوبیاها، مشکلات خواب، اعتیاد و مشکلات روحی دیگر است. این روش به فرد کمک می‌کند تا تغییر دادن نگرش‌ها، افکار و رفتارهایش، به بهبود سلامت روحی و جسمی دست یابد. با این وجود باید به یاد داشته باشید که بدن هرکس به این روش جواب متفاوتی می‌دهد و این روش برای همه مناسب نیست. در برخی مواقع ممکن است وضعیت روحی و روانی فرد دچار اختلال شده و به‌جای بهبود، حال او بدتر شود.

هـیپنوتیزم واقعی چه خطراتی دارد؟

این روش به خودی خود خطراتی ندارد؛ اما حتی یک مداد هم می‌تواند در دستان فردی اشتباه، خطرآفرین شود.

  • این روش می‌توان باعث ایجاد تاثیرات ناخواسته ناخوشایندی مانند غم، ناراحتی یا اضطراب در فرد شود.
  • شخص هـیپنوتیزم کننده می‌تواند با قدرت هـیپنوتیزم تلقین‌های خلاف میل و باورهای شخص را به او القا کند یا تفکراتی مانند خودکشی، قتل و… را در ذهن وی بکارد!
  • همچنین ممکن است هـیپنوتیزم به‌خوبی به پایان نرسد یا خروج فرد از خلسه به‌طور کامل انجام نشود که در این موارد روی سلامت ذهنی فرد اثرات مخرب دارد که به آن هـیپنوتیزم خطرناک می‌گویند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.