رسانه اینترنتی فانیلی

آیا حیوانات هم گریه می‌کنند؟

بعضی حیوانات هم مانند انسان‌ها احساسات دارند. حیوانات خاصی وجود دارند که ممکن است بنا به شرایط عاطفی دقیقا مشابه با نوزاد انسان‌ها گریه کنند.

گاهی اوقات ممکن است که اشک را در چشم حیوانات مشاهده کنید. آیا حیوانات واقعا ناراحت می‌شوند؟ با مجله اینترنتی فانیلی همراه باشید تا درباره احساساتی شدن حیوانات صحبت کنیم.

حیوانات هم هنگام غم گریه می‌کنند؟

انسان‌ها به راحتی می‌توانند با صدای خود با حیوانات انس بگیرند. آیا ما می‌توانیم احساس حیوانات را بفهمیم؟ این سوالی است که از زمان قدیم وجود داشته و رابطه بین انسان و حیوانات را نشان می‌دهد. در وهله اول باید بدانید که بین اشک و گریه تفاوت وجود دارد.

اشک و گریه حیوانات

تنها موجوداتی که از روی احساس اشک می‌ریزند، فقط انسان‌ها هستند. تولید اشک یک اتفاق رایج در بین حیواناتی مثل سگ، گربه و فیل است. بیان عواطف و احساسات در حیوانات هم وجود دارد.

یک فیل توانست قلب همه را به درد بیاورد که علت آن هم اشک‌های موجود روی صورتش بود. در سال ۲۰۱۳، یک بچه فیل هنگامی که مادرش او را پس زد، به صورت غیر ارادی اشک ریخت. بعضی از حیوانات نیز هنگام جدا شدن از مادر اشک می‌ریزند. احتمالاً این اشک‌ها مانند اشک انسان از روی غم و ناراحتی است.

برای اثبات این قضیه به چند مورد شواهد نیاز داریم. اگر کسی تا به حال احساسی شدن حیوان را تجربه کرده باشد، حتما شاهد خوبی برای این موضوع خواهد بود.

سگ‌ها احساس همدردی و همدلی بسیار قوی دارند

سگ‌ها یکی از اجتماعی‌ترین حیوانات موجود روی زمین هستند. سگ‌ها و برخی دیگر از حیوانات درد و ناراحتی را احساس کرده و ناراحتی دیگران را نیز به طرز عجیبی درک می‌کنند.

گاوها می‌توانند مانند فیل‌ها اشک بریزند

آن ها از طریق گریه کردن و ایجاد صدا در مورد محیط اطراف خود به یکدیگر اطلاع رسانی می‌کنند. اشک ریختن برای حیوانات یکی از راه های نشان دادن احساس درد نیز هست اما از دید انسان به گونه‌ای دیگر می‌باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.