رسانه اینترنتی فانیلی

گیاهانی که اکسیژن تازه به ریه ‌های شما می‌ رسانند

گیاهان زیادی وجود دارند که ضمن آسان بودن نگهداری آن‌ها، به پاکسازی آلاینده‌های هوا کمک می‌کنند.

وجود گیاهان تصفیه کننده هوا در خانه، یکی از موثرترین روش‌ها برای مقابله با آلودگی‌های هوایی پیرامون ماست. همه ما می‌دانیم هوای آلوده، چه تاثیر مضری بر سلامتی جسمی و حتی روانی ما خواهد داشت. در این مقاله از رسانه اینترنتی فانیلی، ساده‌ترین راه مقابله با آلودگی هوا را به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا وجود گیاهان تصفیه کننده هوا در خانه ضروری است؟

نفس کشیدن در شهرهای بزرگ به دلیل منابع مختلف و متفاوت آلاینده هوا، بخصوص در قرن بیست و یک، که هر روز بر حجم آلودگی هوا افزوده می‌شود، بسیار سخت است. این روزها دیگر همه می‌دانند که گاز دی اکسید کربن تنها گاز آلوده کننده هوا نیست. گاز متان تولید شده توسط کارخانجات صنعتی، سوخت‌های مازوت این کارخانه‌ها، سوخت مصرفی خودروها، موتور سیکلت‌ها و سایر وسایل حمل و نقل عمومی نیز تاثیر بسزایی در افزایش آلودگی هوا دارند.

عادت کردن به نفس کشیدن در این هوای آلوده، یکی از معایب زندگی در شهرهای بزرگ است. این درحالی‌ست که، سبک زندگی انسان امروزی راهی برای فرار از این هوای آلوده و نفس کشیدن در هوایی پاک‌تر را میسر نمی‌کند. پس راهکار چه خواهد بود؟ ساده‌ترین روش برای مبارزه با آلاینده‌های هوا استفاده از گیاهان تصفیه کننده هوا در خانه است.

گیاهان مناسب سم‌زدا و تمیز کننده هوا

پاپیتال

گیاه زیبای پاپیتال با آن برگ‌های ریز و کوچک را معمولا با نام گیاه عشقه می‌شناسید. این گیاه به طور معمول بیشتر به صورت رونده روی درخت‌ها و دیوارها رشد می‌کند. با این وجود گلدان‌ها هم می‌توانند پذیرای این گیاه زیبا در منازل باشند. بنزن و فرمالدهید سم‌هایی هستند که این گیاه از بین می‌برد.

پتوس از گیاهان تصفیه کننده هوا

یکی از گیاهان مهم در ردیف گیاهان سم‌زدا، گیاه پتوس است. گیاه پتوس را با نام‌های (Pothos) یا «Devil’s Ivy» می‌شناسند. نگهداری از این گیاه آپارتمانی بسیار ساده است و به تنهایی به جنگ با آلاینده‌های هوا و سم‌های خانگی می‌رود. سم‌هایی که این گیاه از بین می‌برد: زایلین، بنزن، فرمالدهید و تری‌کلرواتلین.

فیلودندرون

فیلودندرون با نام انگلیسی (Philodendron) و با آن برگ‌های قلبی شکل زیبایش، یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی است. فرمالدهید سمی است که توسط این گیاه از بین می‌رود.

آگلونما

گیاه آگلونما (Aglaonema) که با نام «Chinese Evergreen» نیز شناخته می‌شود، گونه‌های بسیار متنوعی دارد و نگهداری آن بسیار راحت است. آنها با هر شرایطی سازگار هستند، اما زمانی که در خاک با آبکشی مناسب، هوای مرطوب و نور کم تا متوسط قرار بگیرند، رشد بهتری خواهند داشت. توصیه می‌شود که آگلونما را دو بار در سال با خاک و کود مناسب تقویت کنید. سم‌هایی که از بین می‌برد فرمالدهید و زایلین هستند.

فیکوس از گیاهان تصفیه کننده هوا

گیاهی همیشه سبز و بومی هند که بسیار مقاوم است. این گیاه علاقه زیادی به روشنایی، نور فیلتر شده، آبیاری هفتگی در تابستان و دو هفته یکبار در زمستان دارد. قابلیت رشد این گیاه در گلدان‌های کوچک بسیار زیاد است. (Ficus elastic) یا «Rubber plants» نام‌های انگلیسی و علمی گیاه هستند. زایلین، بنزن، فرمالدهید و تری‌کلرواتلین از جمله سم‌هایی هستند که این گیاه از بین می‌برد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.