رسانه اینترنتی فانیلی

کشف اکسیر جوانی!

از زمانی که بشر پایش را بر روی زمین نهاده تا به همین امروز یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های دور زدن پیری و مرگ بوده است! بشر همیشه در جست‌وجوی اکسیر جوانی زمین را درنوردیده و علم را به سرحد خود رسانده است.

اکسیر جوانی شاید روزگاری رویایی بود که کیمیاگران در جست‌وجوی آن به دنبال افسانه‌ها می‌رفتند؛ اما امروز یک واقعیت علمی است که دانشمندان در تلاش برای اثبات آن هستند. همراه مجله اینترنتی فانیلی با رویای دیرینه انسان آشنا شوید.

اکسیر جوانی چیست؟

اکسیر جوانی مفهومی است که معمولا به مواد یا فرآورده‌هایی گفته می‌شود که به‌عنوان راهی برای جلوگیری از پیری و افزایش طول عمر استفاده می‌شوند. همچنین این اصطلاح تمام محصولات و روش‌های مختلف تغذیه‌ای، ورزشی، گیاهان دارویی یا فرآورده‌های شیمیایی که باعث بهبود جوانی و سلامت عمومی افراد می‌شود، اشاره دارد. با ین حال علم پزشکی به‌تازگی مدعی شده که سلول‌های T اصلاح‌شده ژنتیکی می‌توانند به عوامل ضد پیری تبدیل شوند.

قویترین اکسیر جوانی چیست؟

پژوهشگران آزمایشگاه کلد اسپرینگ هاربر به‌تازگی ادعا کرده‌اند که هرچند اکسیر جوانی در باستان در پس افسانه‌ها و رازها مخفی شده بود و یابندگان آن سفرهای ماجراجویانه و پرخطری می‌رفتند؛ اما در واقع این عنصری است که درون بدن ما مخفی شده است و به آن سلول‌های T گفته می‌شود.

سلول‌های T چگونه می‌توانند اکسیر جوانی باشند؟

این تیم دریافته است که سلول‌های T که نوعی از گلبول‌های سفید خون هستند، هنگامی که به‌صورت ژنتیکی اصلاح شوند، به عوامل ضد پیری تبدیل می‌شوند. در حقیقت این دانشمندان معتقدند که سلول‌های T را می‌توان با اصلاح ژن جوری تربیت کرد که به سلول‌های پیرتر حمله کرده و آن‌ها از بین ببرند. سلول‌هایی که تکثیر را متوقف می‌کنند و با بیماری‌های مرتبط با افزایش سن ارتباط دارند.

با فقط یک دوز اکـسیر تا ابد جـوان بمانید!

که ویژگی شگفت‌انگیز در مورد سلول‌های CAR T این است که تنها با یک درمان در اوایل دوران زندگی می‌توانند تاثیر طولانی‌مدتی داشته باشند. این دوز واحد می‌تواند در مقابل مشکلات سلامتی مانند چاقی و دیابت که معمولا در اواخر عمر ظاهر می‌شوند نیز برای انسان محافظت ایجاد کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها