رسانه اینترنتی فانیلی

چند رسم عجیب در دنیا که شما را شوکه می‌کند!

تابه‌حال برای همگی ما پیش‌آمده که با آیین، آداب و رسومی روبرو شویم که ما را به حیرت وا می‌دارد.

مثلا وقتی که به مصر سفر کنید برایمان جالب است که بدانیم این افراد رسم دارند که دوستان عروس، عروس را قبل از مراسم نیشگون می‌گیرند زیرا معتقدند این کار باعث خوشبختی او خواهد شد. رسم های عجیب دنیا را در این مطلب از مجله اینترنتی فانیلی بخوانید.

رسم عجیب در دنیا

در ادامه به بررسی ۹ رسم عجیب در دنیا می‌پردازیم که شما را شوکه خواهند کرد.

پرکردن دندان قبل از عروسی در اندونزی

در جزایر بالی اندونزی پیش از مراسم عروسی یکی از دندان‌های عروس و یکی از دندان‌های داماد پر می‌شود تا نیروهای شیطانی و خصوصیت‌های اهریمنی مانند خشم، شهوت، عصبانیت، طمع و حسادت از جسم عروس و داماد خارج شود.

خوشامدگویی به افراد با تف کردن در ماسائو

درحالی‌که تف کردن در بسیاری از فرهنگ‌ها یک رفتار کاملا بی‌ادبانه است، اما در فرهنگ کشور ماسائو از این کار برای خوشامدگویی و احترام استفاده می‌کنند. به‌طوری‌که وقتی با هم مواجه می‌شوند، قبل ازدست‌دادن روی دستشان تف می‌کنند و این کار را برای کودکان تازه‌متولدشده و حتی تازه‌عروس‌ها نیز انجام می‌دهند تا برایشان خوش‌شانسی به همراه داشته باشند.

دارچین ریختن روی فرد مجرد در دانمارک

این رسم بسیار قدیمی است و از قرن ۱۶ تابه‌حال در دانمارک ادامه دارد و اگر فردی در روز تولدش هنوز هم مجرد بود، دوستانش روی او دارچین می‌پاشند و معمولا این کار را برای افرادی که تاجر هستند، بیشتر انجام می‌دهند.

گزیده شدن با نیش مورچه در برزیل

در برزیل زمانی که پسران به سن خاصی می‌رسند، باید دستکش‌هایی بپوشند که در آن پر از مورچه است و این سنت بسیار چالش برانگیز است زیرا نیش مورچه یکی از دردناک‌ترین نیش‌ها بین حشرات است.

‌پوشیدن کلاه‌های بامزه توسط افراد مجرد در فرانسه

در فرانسه در ۲۵ نوامبر، جشنی برگزار می‌شود که در آن دختران مجرد دعوت می‌شوند و در این جشن دختران مجردی که به سن ۲۵ سال رسیده‌اند، کلاه‌های زرد و سبز با شکل‌های عجیب و غریب می‌پوشند و این کار باعث می‌شود که افراد از مجرد بودن خود خجالت بکشند و بتوانند زندگی را در آغوش بگیرند.

گریه کردن قبل از مراسم عروسی در چین

در حالی‌که در بسیاری از کشورها افراد در روز عروسی بسیار خوشحال هستند و می‌خندند، اما در چین اینگونه نیست و عروس باید از یک ماه قبل از عروسی گریه کند و بعد از چند روز گریه کردن می‌تواند به نزد خانواده خود برود و در کنار آن‌ها ابراز شادی خود کند.

استفاده نکردن از دست چپ در شرق میانه

در کشورهای شرق میانه، دست دادن و غذا خوردن با دست چپ کاری غیر بهداشتی است و این افراد اعتقاد دارند که افراد در دستشویی برای تمیز کردن خود از دست چپ استفاده می‌کنند، پس حتما دست چپ آن‌ها تمیز نیست و نباید برای غذا خوردن یا دست دادن به دوست از آن استفاده کرد.

دور کردن شیطان از نوزادان در اسپانیا

یکی از رسم های عجیب دنیا دور کردن شیاطین از نوزاد است. ساکنان مناطق شمالی در اسپانیا مراسمی به نام ال کولاخو (El Colacho) دارند که در آن نوزادان را در پارچه‌ای پیچانده و در خیابان کنارهم می‌خوابانند سپس مردانی که لباس عجیبی پوشیده و خود را به شکل شیطان در آورده‌اند از روی نوزادان می‌پرند تا شیطان را از آن‌ها دور سازند.

وجود نداشتن هیچ گونه دستمال توالتی در هند

بسیاری از مسافران هند بسیار تعجب می‌کنند که چرا هیچ دستمال توالتی در دستشویی‌های این کشور وجود ندارد. در حقیقت هندی‌ها به جای دستمال، یک ظرف کوچک آب کنار توالت قرار می‌دهند تا خودشان را با آن بشویند و از نظر هندی‌ها استفاده از دستمال توالت اصراف است و پاک کنندگی خوبی ندارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.