رسانه اینترنتی فانیلی

چربی خون خود را با گل کلم کاهش دهید

با شروع فصل سرما اولین چیزی که هوس خوردن آن را پیدا می‌کنیم انواع ترشی و شور است. یکی از بهترین موادی که در این کنار بشقابی لذیذ وجود دارد گل کلم است.

گل کلم خاصیت فراوانی دارد که یکی از مهم‌ترین خواص آن تنظیم چربی خون بدن است. گل کلم می‌تواند چربی خون بالا را پایین بیاورد و آن را تنظیم کند. با دیگر خواص گل کلم برای سلامتی در این مطلب از رسانه اینترنتی فانیلی آشنا شوید.

خواص گل کلم برای سلامتی

گل کلم این سبزی شیرین و سبک با طعم بی‌نظیرش می‌تواند یکی از مناسب‌ترین گزینه‌های فصل سرما برای سرو شدن کنار غذا باشد. کلم دارای خواص بسیاری است که عبارتند از :

  • پیشگیری از انواع سرطان یکی از خواص گل کلم است. البته اگر ترکیبات موجود در گل کلم با مصرف مرتب این نوع سبزی همراه شود.
  • گل کلم می‌تواند چربی خون بالا را پایین بیاورد و آن را تنظیم کند.
  • هر پیمانه گـل کلم فقط حاوی ۲۵ کالری است. به این معنی که مصرف زیاد این ماده‌ غذایی موجب اضافه‌وزن نمی‌شود و همچنین جایگزین کم‌کالری مناسبی برای مواد غذایی پرکالری مانند برنج و آرد است.

گـل کلم به‌دلیل فیبر بالا گوارش را کند و احساس سیری ایجاد می‌کند و در نتیجه فرد به‌طور خودکار به مصرف کالری کمتری طی روز روی خواهد آورد. خاصیت دیگری که در گـل کلم به کاهش وزن کمک می‌کند، پرآب‌بودن این ماده‌ غذایی است. ۹۲ درصد وزن گـل کلم از آب تشکیل می‌شود و این درحالی است که مصرف مواد غذایی پرآب و کم‌کالری با کاهش وزن بی‌ارتباط نیست.

طریقه مصرف گل کلم

گـل کلم را می‌توان در بسیاری غذاها و کنار بشقابی‌ها استفاده کرد. خواستنی‌ترین و پرکاربردترین نوع استفاده از کلم در بین ایرانیان، استفاده از این سبزی در تهیه انواع ترشی و شور است. همچنین استفاده از گـل کـلم در انواع پلو‌ها نیز بسیار مرسوم است. راحت‌ترین نحوه مصرف گـل کلم، بخار پز کردن این سبزی است که می‌توانید آن را کنار غذا و سالاد میل کنید.

 برخی از عوارض مصرف بیش‌از اندازه گل کلـم

گـل کلم منبع خوبی از مواد مغذی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی‌اکسیدان‌ها، فیتون‌ها، فلاونوئیدها، فیتون‌ها و سایر مواد مغذی است که مزایای زیادی برای سلامتی و زیبایی دارند. با این حال، باید به خاطر داشت که مصرف بیش از حد هر گونه مواد غذایی بد است، و این امر در مورد گـل کلم نیز صدق می‌کند. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم در صورت مصرف بیش از حد کلم ممکن است باعث ایجاد مشکل و ناراحتی شود.

  • برای سیستم گوارش ما چندان خوب نیست
  • ممکن است برای زنان باردار چندان خوب نباشد
  • ممکن است باعث افت قند خون شود
  • ممکن است باعث افت فشار خون شود
  • آنتی‌اکسیدان بیش از حد برای سلامتی مضر است
  • ممکن است باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک در برخی افراد شود
  • ممکن است خطر سنگ کلیه را افزایش دهد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.