رسانه اینترنتی فانیلی

پل مارکوپولو؛ اعجوبه جهانی!

مارکوپولو را می‌شناسید مگر نه؟ همان‌که آوازه و شهرت سفرهایش گوش جهان را کر کرده است! دلتان می‌خواهد بدانید که این مسافر خستگی‌ناپذیر به کجاها سفر کرده است؟ می‌دانید در دنیا یک پل معروف وجود دارد که همه آن را بانام پل مارکوپولو می‌شناسند؟

ایستادن روی پل مارکوپولو و تماشای منظره پیش رویتان بر بالای این پل قطعا بسیار شگفت‌انگیز و جادویی خواهد بود. این پل می‌تواند شما را به گذشته‌های دور و خیال‌انگیزی ببرد که در آن پسرکی جویای نام و شهرت بر آن ایستاده و شاید حتی تصوری از آن ندارد که روزی نامش بر روی پل جاودانه خواهد شد. در این سفر با مجله اینترنتی فانیلی همراه باشید.

پل افسانه‌ای مارکوپولو کجاست؟

حتما فکر می‌کنید چون مارکوپولو یک پسر ایتالیایی و اهل ونیز بوده، پس حتما این پل هم باید در ایتالیا باشد؛ اما کاملا اشتباه فکر می‌کنید. در واقع این پل زیبا و رویایی در کشور چین و روی رودخانه زیبا و خروشانی به نام یونگدینگ ساخته شده است. این رود، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رودخانه پکن است که طول آن به 650 کیلومتر هم می‌رسد. بر روی این رود زیبا پل‌های بسیاری ساخته شده است که معروف‌تری آن‌ها همین پل مارکوپولو است که در چین بانام پل لوگو نیز شناخته می‌شود.

قدمت پل مارکوپولو چقدر است؟

ساخت پل مارکوپولو به قرن یازدهم میلادی بازمی‌گردد، زمانی که سلسله شیزونگ در چین حکومت می‌کرد. این پل، در طی سال‌ها به دلیل سیلاب و افزایش آب رودخانه، چندین بار خسارت دید؛ اما در قرن‌های چهاردهم و شانزدهم مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. این پل تنها 15 کیلومتر با پکن فاصله دارد و یکی از زیباترین جاهای دیدنی چین است.

با ایستادن روی پل مارکوپولو به افسانه‌ها سفر کنید!

معماری این پل در نوع خودش بی‌نظیر و ستودنی است. طول آن 260 متر است و از یازده قوس زیبا تشکیل شده است. این پل دو ساحل رودخانه یانگتسه را به هم متصل می‌کند. عرض آن به قدری وسیع است که می‌توان با دوچرخه از روی آن گذشت؛ اما با ماشین نمی‌توان از آن عبور کرد. نکته جالب و عجیبی که درباره این پل وجود دارد آن است که با قدم گذاشتن روی آن ۴۸۵ شیر سنگی را در دو طرف پل می‌بینید که هیچ‌کدام شبیه دیگری نیست! این پل با سنگ گرانیت ساخته شده و بسیار زیبا و تماشایی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بیشتر بخوانید

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.

طنز و سرگرمی

فرهنگی هنری

پیشنهاد ویژه

ورزشی

کسب و کار

خرید خوب

رویدادها