رسانه اینترنتی فانیلی

همه‌چیز درباره‌ی استایل اولد مانی

استایل اولد مانی که یکی از استایل‌های محبوب در جهان مد و پوشاک است که این روزهای در شبکه‌های اجتماعی مانند تیک‌تاک و اینستاگرام ترند شده است؛ اگر هشتگ «old money aesthetic» را در این شبکه‌ها جستجو کنید با ویدئوها و تصاویر بسیاری روبرو خواهید شد از مردان و زنانی خوش‌پوش و شیک. اما اولد مانی چیست و چطور به یک سبک محبوب لباس پوشیدن تبدیل شده است؟ در این مطلب قصد داریم همه چیز را درباره‌ی این استایل بدانید برایتان شرح دهیم؛ با مجله اینترنتی فانیلی همراه باشید.

استایل اولد مانی چیست؟

اولد مانی تنها یک سبک لباس پوشیدن نیست بلکه می‌توان آن را نوعی سبک زندگی دانست؛ سبکی که بر مبنای کیفیت، ظرافت و پیچیدگی و درعین‌حال سادگی شکل گرفته است. خاستگاه این ترند به ویژگی‌های مد افراد طبقه بالای جامعه در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم برمی‌گردد و این استایل را سبکی الگو گرفته از خانواده‌های مطرح و ثروتمند و درعین‌حال اصیل آمریکایی می‌دانند.

جذابیت این استایل آنجاست که در عین مجلل بودن، ساده و به دور از خودنمایی است. برای درک زیبایی‌شناسی سبک اولد مانی کافی است نگاهی بر زندگی و استایل ستاره‌هایی بی‌اندازید که به این سبک شیک و درعین‌حال ساده لباس می‌پوشیدند؛ افرادی همچون پل نیومن، آدری هیپورن، رالف لورن و لیدی دیانا. در حال حاضر هم سلبریتی‌هایی وجود دارند که سبک اولد مانی را به‌عنوان استایل محبوبشان برگزیده‌اند و در رویدادهای مختلف لباس‌هایی به سبک اولد مانی بر تن می‌کنند؛ سلبریتی‌هایی همچون سوفیا ریچی، گوئینت پالترو، و بلیک لیولی.

در سبک اولد مانی ترندهای مد و لوگوها اهمیتی ندارد؛ بلکه هماهنگی، ظرافت و لوکس بودن آیتم‌هایی که انتخاب می‌کنید حرف اول را می‌زند. این استایل از این نظر به استایل کلاسیک شباهت دارد با این تفاوت که انتخاب آیتم‌های شیک اهمیت بیشتری دارد؛ در این استایل اغلب از آیتم‌هایی که استفاده می‌شود توسط خیاط‌های حرفه‌ای یا مزون‌های خاص لوکس دوخته شده‌اند و در تهیه‌ی آن‌ها از پارچه‌های لوکس و باکیفیت استفاده شده است.

در سبک اولد مانی کیفیت اهمیت بیشتری از کمیت دارد. اگر می‌خواهید به این سبک لباس بپوشید به‌جای این که کمد لباستان پر از لباس‌های معمولی باشد باید روی چند دست لباس شیک باکیفیت دوخت و پارچه‌ی عالی سرمایه‌گذاری کنید.

سادگی هم دیگر ویژگی مهم این استایل است. هر چند اولد مانی در اصل برآمده از زندگی قشر مرفه است؛ اما قرار نیست نشان‌دهنده تجمل باشد. به‌عنوان‌مثال در انتخاب اکسسوری‌ها قرار نیست تعداد زیادی اکسسوری گران‌قیمت و پرزرق‌وبرق همراه خود داشته باشید؛ بلکه تنها تعداد کمی اکسسوری باکیفیت و درعین‌حال ساده برای این که یک استایل اولد مانی شیک داشته باشید کفایت می‌کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تازه ترین مطالب
فرهنگی هنری,ورزشی,گردشگری,آموزشی

تازه ها

رویدادهای ویژه

به زودی رویدادهای ویژه در این مکان برای شما قابل نمایش خواهد بود.